3 причини, поради които вашият бизнес в сферата на здравеопазването не отнема и как да ги поправи

Снимка на Рикардо Анандейл на Unsplash

Бил съм там. Вие се вълнувате супер от новото си пътуване като здравен треньор. Взехте всички сертификати, прочетохте всички книги и дори получихте визитките. Дори сте обучавали няколко клиенти.

Вие обаче не печелите парите, които искате. Не получавате клиентите, които искате. Вашият бизнес не протича така, както сте си представяли.

Това може да бъде обезкуражаващо. Това е обезкуражаващо. Не сте и сами.

Защо това не работи?

Може да започнете да мислите, че не сте добър треньор! Това обаче не е така. Стигнахте до този момент с причина.

Това, което наистина се случва, е, че имате да почистите къщата. Както всички ние, на заден план се случва много. Склонни сме да се измъкваме от удари или изравняване от време на време поради тонове различни причини. Може да сте започнали това пътуване без реален фокус. Идеята звучеше чудесно, така че просто решихте: „Ще бъда треньор!“. Което в никакъв случай не е грешно, но имате още малко работа.

Управлението на бизнес, особено бизнесът на хората, може да бъде трудно. Така че трябва да сте добре оборудвани и да съберете „своите“ заедно.

Всички сертификати в света няма да ви подготвят за процеса на промяна в действителността на някой! Трябва да сте на върха на играта си!

Така че аз измислих ТРИ големи причини, поради които вашият бизнес в областта на здравния коучинг може да не е толкова горещ.

1). Целите ви сучат

Не казвам, че нямате добри цели. Казвам, че не сте създали мощни. Това са играч чейнджър. Може да мислим, че знаем какво искаме, но понякога това е цялото повърхностно ниво.

Често това се показва под формата на „Искам да помогна на хората да отслабнат!“.

Това е страхотно, но това ли наистина искаш? Това ли е това, което най-дълбоката страна на теб, истинската ти, наистина иска от това пътуване.

Отговорът е не.

Трябва да копаете по-дълбоко, за да намерите повече цел зад нещата, които искате, и дори да разберете какво искате. Затова вземете химикалка, вземете малко хартия и започнете да копаете.

Запитайте се ЗАЩО, докато не започнете да мразите думата. Напишете първоначалната си цел. След това го разпитайте.

„Искам да помогна на хората да отслабнат“

"Защо?"

„Мисля, че това ще им върне доверието“

"Защо?"

"Защото ще им хареса как изглеждат в огледалото"

Вижте как работи това? Много се задълбочава и ставате по-конкретни. Нуждаем се от конкретика. Точно като имате нужда от конкретика в тренировъчна програма, за да постигнете определен резултат. Прилагат се същите правила!

Второто упражнение, което можете да направите, е да напишете всяка една цел за вашия треньорски бизнес. Вземете го до 10 години. Оттам можете да ги стесните.

Добавете "защото" в края на всяка една цел. Някои от тях няма да имат такъв. Добра новина, просто намерихте малко повече фокус! Можете да направите това, за да премахнете нещата, които всъщност нямат значение за вас. Може да се върнете при тях, но засега те могат да седнат отстрани. Нуждаем се от фокус.

Оттук трябва да имате няколко доста мощни неща. След това имате някаква по-голяма яснота и се съсредоточите върху ситуацията. Можете да планирате и стратегически по-добре от тук.

Запомнете едно нещо, не се притеснявайте за това, което не искате. Притеснявайте се какво искате.

2). На вашия маркетинг липсва фокус

Не съм маркетингов експерт, но знам фокус. Тези двама вървят ръка за ръка. Всеки път, когато се опитвате да продадете нещо, достигането до масите е трудно. Когато се опитвате да помогнете на всички, вие в крайна сметка не помагате на никого.

Вероятно ви липсват клиенти и пари, защото не се насочвате към правилните хора. Сигурни сте, че може да сте намерили няколко души да се регистрирате, но дали те бяха хората, които искате да коучирате?

На първо място трябва да разберем какъв е дори идеалният ни клиент.

Ако нямате клиенти, все пак, ще трябва да бъдете креативни. Трябва да изградим аватар. Не като големите сини момчета, а модел на вашия идеален клиент. Затова отделете известно време, копаейки се с тези нови цели и помислете на кого наистина искате да помогнете.

Жени ли са? Мъже ли са? Може би е зает предприемачи. Какво правят за работа? Женени ли са? Имат ли деца?

Бъдете конкретни и създайте фокус! Съберете заедно идеалния си човек и им дайте живот. Това ще ви помогне да разберете как трябва да сложите маркетинг или дори да ги намерите.

(Това също се нарича намиране на пазар NICHE и е изключително важно)

Например, да кажем, че искате да помогнете на майките на средна възраст да останат у дома майките да отслабнат и да спечелят увереност. Е, вероятно има един брой групи от Фейсбук, пълни пълни, които бихте могли да проверите. Не препоръчвам да идвате на горещо и да се опитвате да продавате на хората, но можете да започнете да изграждате отношения и да разпространявате думата за това, което правите.

Това е като риболов с правилната стръв. Получавате това, което искате да хванете.

Можете дори да бъдете по-концентрирани в резултата, който предоставяте. Вместо „помагам да останат у дома майките да отслабнат.“, Това може да бъде „Помагам да останат у дома майките да загубят това упорито подуване на корема, за да могат да си възвърнат увереността.“

Вижте разликата?

Ако вече имате някои клиенти и имате идеален, тогава имате с какво да работите. Тук ще проведете няколко интервюта с клиенти.

Като:

• Защо обичате да работите с мен?
  • Какво привлече вниманието ви за моите услуги?
  • Кои бяха някои от точките на болката, за които смяташ, че имам решения?

Чрез това можете да създадете някои наистина фокусиран маркетинг!

Не можете да шофирате добре с размазано зрение, спечелете известен фокус и пътят е ваш.

3). Страхуваш се да не се пуснеш там

Това беше тежко за мен, когато изграждах своя здравен коучинг бизнес. Много се страхувах от това, което хората мислят за мен, и имах нулева увереност в това, което казвам.

Сега изглежда като луда идея, защото това е една от любимите ми части да бъда треньор. Нужни бяха само промени в мисленето и практика.

Като треньори, ако не се поставим там, никой няма да знае дори какво правим. Ако се оплакваме от коучинг, но не се обръщаме към хората или работим по излъчването на нашата професия, ние не можем да се разсърдим, когато никой не потърси нашата помощ.

Всъщност има много клиенти, които само чакат да им се помогне, те просто не са ви забелязали.

Поставянето на видеоклипове, снимки, писане и глас са страхотни начини да се виждате.

Не само това, но създава усещане за доверие у потенциалните клиенти. Клиентите искат да работят с някой, на когото могат да се доверят, и ако не са ви виждали лицето, вероятно дори няма да мислят, че сте истински.

Затова излезте и бъдете малко неприятно. Един от най-големите ми ментори затвори страховете си, като каза: „не става въпрос за теб, а за клиента.“ Това завинаги промени моята история с този брой.

В началото може да се почувства странно, но с течение на времето става изключително естествено за вас.

Сега просто трябва да го използвате

Това са ТРИТЕ причини, поради които вашият здравен коучинг бизнес не започва. Може да не звучат като тайни формули, но те ще променят цялата траектория на вашия бизнес. Това са нещата, за които повечето хора не се замислят, когато започват бизнес.

Всичко това е страхотен съвет, но трябва да го приложите. Колкото по-бързо го накарате да работи, толкова по-бързо ще се развива бизнесът ви.

Честит коучинг!