3 доказани начина на всеки копирайтър знае за увеличаване на продажбите

Искате да увеличите продажбите си?

Снимка на Тим Мосхолдър на Unsplash

„Трябва да направя продажби и да конвертирам посетителите в клиенти!“ Това беше степента на съобщението, погребано в моите социални медии DM.

Без контекст. Не, "това съм кой съм и какво правя."

Нада.

Името беше малко познато, но това беше всичко.

През годините съм получавал няколко такива съобщения от преуморени хора.

Понякога те са в един бизнес като терапия или коучинг и искат да добавят нещо друго.

Понякога те се включват в нещо от няколко месеца, но не виждат резултатите, които искат.

Преуморени са.

Може би изпада в паника.

Може би можете да се свържете.

По-долу ще споделя 3 основи за продажбите и маркетинга, които не са се променили от съществуването на хората.

Което е хубаво, защото когато разбереш основите - като основното си разбиране - тогава ще изпревариш повечето хора.

Ще намерите лесно да създавате съдържание и съобщения, които се интересуват от хората. И когато клиентите ви забележат и се свържат с вас, тогава е по-лесно да направите продажби.

Ще се върнем към това след минута.

Но първо, ето две причини, поради които предложих на този преуморен човек да обмисли повече бизнеса си.

Доколкото помня, имахме кратък разговор и веднага ми стана ясно, че не сме добре.

Причина № 1 Не бяхме добре напаснати, защото тя нямаше ясен бизнес. Мисля, че тя беше някакъв вид терапевт, но искаше да продаде някакъв друг вид услуги. Тя обаче не можа да ми го представи.

Отнемане: Бизнесът е изграден върху решаване на проблеми. Успешните продажби и маркетинг изискват да обясните проблема, който решавате и за кого. Колкото по-добре правите това, толкова по-лесно е да направите продажби.

Причина №2 Не бяхме много подходящи, защото имаше очаквания за фантазия. Не само, че не можеше да обясни какво е направила и за кого, но изглежда очакваше тези „клиенти“ да паднат сами, за да я наемат.

ЗАЩО те ще я наемат не беше ясно (виж Причина №1.)

Причина №3. Освен това тя изглежда очакваше те да знаят всичко за бизнеса си чрез вълшебен пикси прах, защото нямаше намерение да плаща на мен или на друг маркетинг човек, който да й помогне. Нито искаше сама да се научи как да го прави. („Прекалено съм заета!“ Е това, което чух повече от веднъж.)

Да не би да мислите, че се качвам на този човек, не съм. Това е класическо недоразумение и съм чувал вариации на това многократно през годините.

Маркетингът е комуникация с точния човек за нещо, което ги интересува, и времето, за което се грижи за него.

Ако имам главоболие, ще искам Адвил. Ако не го правя, не мисля за Адвил. Вижте разликата?

3 психологически истини за продажбите и маркетинга

1- Вашият бъдещ клиент не мисли за вас.

Представете си за секунда, че сте продавали бюлетини. Има стара шега, че никой не се събуди сутрин и каза: „Скъпа, всички сме останали от бюлетините.“

Никой. Някога.

Знам, че вашият бизнес може да консумира всеки буден момент от живота ви. (И дори някои моменти за сън, докато снощи сънувах календари със съдържание.) Но това не е част от мисловния процес на вашия бъдещ клиент. Още.

„Събудете у другия човек, който нетърпеливо иска. Този, който може да направи това, има целият свят със себе си. Този, който не може да ходи по самотен път. " - Дейл Карнеги

2- Знаейки кой е вашият идеален клиент, ще ви помогне да улесните повече продажби.

Вярно е. Когато сте напълно ясен кой е вашият идеален клиент и защо биха искали вашето „нещо“, значи сте на половината път там.

Ето един пример, едно от нещата, които правя, е да продавам услуги за бизнес блогове на компании за домашни любимци. Но клиентите ми не искат публикации в блогове. Звучи лудо? "Но Джен, те буквално ти плащат за публикации в блога."

Не. Плащат ми за съдържание, което им помага да намерят онлайн, изгражда връзки и доверие с техните бъдещи клиенти и в крайна сметка реализира повече продажби.

Вижте как това е много различно?

Моите бъдещи клиенти в този случай са компании за домашни любимци с активни блогове и маркетингови планове за съдържание, защото „получават“ стойността на моята работа.

3 - Направете ясна оферта

Имате много умения. Възможно е да можете да създавате уебсайтове, да пускате реклами във Facebook, да обработвате създаване на съдържание в социални медии и изграждане на общност.

Но ако предложите всичко това на много фирми, те ще бъдат объркани и не са сигурни какво да правят по-нататък. Обърканият ум не купува.

Не ми вярвате?

Психолозите го наричат ​​„Парадоксът на избора“ и е много истински. Това е причината някои от високите изпълнители да избират „униформа“, която да носят всеки ден, така че да не им се налага да мислят какво да облекат.

Повече за това в бъдещ пост.

Обратно към маркетинга за домашни любимци рядко се свързвам с компании за домашни любимци, които нямат активен блог, защото това ми казва, че вероятно се справят с продажбите и маркетинговия си процес офлайн. Офлайн продажбите обикновено са търговски изложения и търговци и такива неща и понастоящем не им е интересно да се фокусират онлайн.

Вместо това посягам към онези, които вече виждат стойността на услуги като моята.

Виждате ли разликата? Когато протегна ръка, го правя просто, като ги питам дали работят с фрийлансъри и ето ми моите пълномощия. За тях е лесно да кажат „да“, „не“ или „може би“.

Не го усложнявай.

Има смисъл? Кой е вашият идеален клиент и как им помагате? Обичам да чувам от вас по-долу!