3 стъпки - Как да направите по-голямата част от вашата разходка „Една на ден“ по време на блокирането на Коронавирус!

В един редовен ден ние ще се движим наоколо с определена „социална скорост“, която се случва автоматично. Междувременно умът е зает със съжаленията от вчера и надеждите и страховете за утре ...

… Работим със „светлинна скорост“, разглеждайки нашите списъци със задачи, докато умствената ни енергия се изчерпва с ускорена скорост! Преминаването от точка А в точка Б се превърна в досадно, но неизбежно рутинно…

Ами ако ви кажа, че бихте могли да подобрите физическото и психическото си благосъстояние, като надстроите ходенето си с няколко много прости, но ефективни стъпки?

…чакаме какво?

Е, ето как го правя:

1. ходете бавно, наслаждавайте се на всяка стъпка - усетете как краката ви докосват земята, постоянното балансиране и балансиране на тялото
  2. бъдете наясно с обкръжението си, звуците и миризмите около вас; прясно нарязана трева, дъжд, усетете температурата на въздуха на лицето си, вятър ...
  3. добавете допълнителен слой / ритъм към тази практика, като регулирате дишането си:
  • вдишайте за 4 стъпки
  • задържайте дъха за 4 стъпки
  • издишайте бавно за 4 стъпки
  • задържайте празните бели дробове за 4 стъпки

Наистина ...

Когато практикуваме ходеща медитация, пристигаме във всеки момент. Нашият истински дом е в настоящия момент. Когато навлизаме дълбоко в настоящия момент, нашите съжаления и скърби изчезват и ние откриваме живота с всичките му чудеса. Вдишвайки, казваме си ние, пристигнах. Издишайки, казваме, аз съм вкъщи. Когато правим това, ние преодоляваме дисперсията и живеем спокойно в настоящия момент, което е единственият момент за нас да сме живи. (Thich Nhat Hanh)

\\\ Насладете се на тази „мини“ практика и не забравяйте да споделите опита си с мен :)