3 неща, които бих искал да знаех преди за работата в мрежа и как да предприема действия

Ако вече не правите този инструмент за кариерата си, започнете сега.

Снимка на Chang Duong на Unsplash

Сдържат ли ви недоразуменията относно работата в мрежа?

Ако избягвате мрежите по някаква причина, спрете. Мрежата е може би най-ефективният инструмент за кариера, до който всеки има достъп. Но не всеки се възползва от това. Много хора се страхуват от това, защото са срамежливи, те смятат, че трябва да бъдат хора, които са по-доволни и смятат, че това винаги включва пиене на напитка, докато неловко се оглеждат в стая, пълна с непознати, заклещени да назовават значки. Но не трябва да е така. Често дори не е задължително да се срещате с нови хора, за да се мрете. Вече сте направили някаква форма на това, като ходите на училище, работа или други събития. Вероятно вече познавате много хора. Това е вашата мрежа.

Но разбирате ли силата на вашата мрежа? Правя сега. Направих няколко погрешни схващания относно работата в мрежа. Но в началото на промяна в кариерата започнах да осъзнавам истинския й потенциал и влагането на усилията наистина се отплаща. Разочарован съм, че не го приемах толкова сериозно преди.

Не става въпрос за това, което знаеш, а това, което знаеш.

Това твърдение винаги ме вбесяваше, когато бях тийнейджър, който преследва сайтове като Monster за кариерни съвети. О, колко съм заблуден. Винаги бих бил раздразнителен, когато се сблъсках с това твърдение, защото почти ми се струваше такъв шамар в лицето, небрежно изтъквайки, че колкото и да се старая, никога няма да ме забележат, защото не съм роден под благоприятно нощно небе, не попаднало в правилните обстоятелства, не започна с връзки, израсна като интроверт и т.н. Решенията за наемане трябва да се основават на заслуги, аз се надсмивах. Като интроверт също бих предпочел да избягвам хора като чума, мислейки, че това е едно нещо, без което мога да направя, стига да направя всичко възможно да върша всичко както трябва в работата си.

Изпуснах изцяло въпроса. Докато решенията за наемане се основават най-вече на заслугите, това е също и до колко си харесвате даден характер и колко добре ще се справите с бъдещия екип. Но със сигурност помага, ако сте кандидат, който познава някой, свързан с човека.

Доброволчеството като метод за подплащане на автобиографията ви.

През прогимназията и гимназията доброволчеството винаги беше възхвалявано като блок текст, който изглеждаше страхотно на автобиографиите. Той предоставя възможност да използвате уменията си, когато нямате много опит, и е чудесен стъпка към работата, ако нямате предишен опит. Акцентът винаги е бил върху изработката на приложението, за да покаже, че си истинска стойност.

Въпреки че оценяването на доброволчеството като трудов опит не е погрешно, акцентът на този един аспект ме заслепи за другия, по-голяма полза от доброволчеството: Хора. Това е по-малко за подплащане на автобиографията ви и по-малко за получаване на опит, който иначе не бихте имали. Става дума за възможността, която трябва да срещнете хора, които иначе не бихте имали.

Какви са ползите от създаването на социален кръг?

Вашата мрежа може да предостави ценна информация.

Някога не ви е било ясно нещо или са ви необходими някакви насоки? Мрежата ви е чудесен начин да научите. Има само толкова много статии и книги, които можете да прочетете - човешки опит и поглед от някой, когото познавате, струва повече от повечето неща, които можете да Google. Ако познавате някого в определена компания или отрасъл, който се интересувате, свържете се с тях.

Имах късмета да бъда свързан с поне няколко души, които също бяха преминали през промени в кариерата. Посещавахме същия университет. Единият беше някой, когото срещнах няколко пъти на извънкласни събития, но не познавах много добре, друг, с който прекарах няколко седмици по време на стаж. Забелязах, че правят промени в кариерата за известно време, но когато най-накрая реших да се потопя, беше изключително полезно да мога да попитам за техния опит, както и за други въпроси, които имах за индустрията, които ми помогнаха допълнително стеснявам маршрута, който исках да следвам. Но ако искате да ровите в мрежата си по този начин, уверете се, че сте направили своята старателна проверка предварително, научавайки всичко възможно за това, което ви интересува. След това ограничете въпросите си до неща, които не бихте могли да разберете никъде другаде , Не искате да губите времето им да ги карат да отговарят на неща, които лесно бихте могли да Google.

Вашата мрежа е форма на социално потвърждение.

Най-вероятно ще имате предимство, ако влезете в нещо, което вече познавате някого. Чудесен пример за това е време, когато влязох в интервю за работа. Колегата ми от университета беше достатъчно благосклонна да отговори на въпроси, които имах за нейната компания. Кандидатствах и в края на интервюто те вече решиха и започнаха да говорят с мен, сякаш вече започвам работата, преди да бъде изготвено писмо с оферта. Интервюиращият ми каза, че е чудесно, че познавам неговия колега. "Искам да кажа, че имате страхотна квалификация, но още по-добре е тя да ви познава", каза той. Ето го. Предоставя се потвърждение на посоката на безспорните връзки на люлеене. Той ми се довери повече, просто защото моят приятел и аз отидохме в един и същ университет.

Вашата мрежа се грижи за вашия най-добър интерес.

Съпругът ми винаги го прави доброволен, независимо дали става въпрос за извънкласна работна дейност или служи в борда на местна нестопанска организация. Той го обича и той е екстраверт, но това му е помогнало. Когато се появи възможност, която съответства на опита му, те винаги бързат първо да го помислят. Връзките могат да действат в най-добрия ви интерес и да ви свържат с нещо, в което бихте били добри, за което иначе може би сте били наясно.

Имах късмета да срещна няколко предприемачи и собственици на бизнес в моята общност и те са перфектните примери за силата на връзките. Един такъв индивид е доста успешен в свързването на страстни хора. Целта й беше да стартира бизнес. Преди да има магазин за тухли и хоросани, тя организира изскачащи събития с местни производители на занаяти в собствения си двор. Сега, когато има собствено официално местоположение на дребно, тя не спира да поддържа тези връзки и продължава редовно да кани приятели и създатели на изскачащи събития в магазина си. Тя предоставя платформа за своята общност и позволява да бъдат подчертани други собственици на бизнес. Без съмнение, тези връзки също й носят голяма стойност - това е взаимоизгодна връзка. Други собственици на местни фирми винаги се радват да популяризират други местни фирми. Те се изграждат взаимно, защото успехът на тяхната мрежа е от решаващо значение за техния индивидуален успех.

Ето как можете стратегически да се възползвате от вашата социална мрежа.

Най-доброто нещо в работата с мрежите е, че можете да стартирате по всяко време и това е инструмент на колана, който обикновено идва без допълнителни разходи за вас. Не е нужно да чакате и миксер или събитие, за да го направите. Вероятно е, че вече имате връзки и тези връзки могат впоследствие да ви свържат с други хора. Ако сте срамежливи да се срещате с нови хора, не се паникьосвайте. Просто бъдете истински, разберете за какво става въпрос, определете общи интереси и помислете как можете да им помогнете. Това, което не искате да правите, е да се опитате да продадете всички за това колко сте страхотни или дори рекламирате своя продукт или услуга. Никой не го харесва, така че не бъдете този човек. Всеки ще има много по-добро време, когато не се чувства като в разговор.

1. Достигнете до съществуващата си мрежа.

Ако мислите, че не сте никой, започнете първо тук. Помислете: кого познавате от училище, работа или клубове? Някой приятел или член на семейството споменавал ли е някого в разговор, който правеше нещо, което предизвика интереса ви? Попитайте дали могат да ви запознаят с тях. Може да го ударите и дори да могат да ви свържат с други неща. LinkedIn е чудесен за това. Ако не получите отговор, не се разстройвайте. Всички са заети. Но ако го направят, благодарете им за отделеното време и направете бележка, за да го платите напред.

2. Отидете на местни събития или събития в най-близката столична зона.

Търсете групи в Meetup, Facebook, LinkedIn или Google и присъствайте на събития, свързани с вашите професионални интереси. Преди да отидете на събитие в мрежа и да започнете разговор с непознат, помислете за това. Не всичко е в това, което можете да вземете. Ето защо толкова много собственици на стартиращи фирми практикуват тактиката да подкупват хората, за да се откажат от имейл адресите си, за да се присъединят към списъка си за електронна поща с нещо безплатно, като електронна книга: Те искат да докажат своята стойност и мястото си в личните си цели.

3. Бъдете част от група или клуб.

Не се показвайте само на събития. Установете по-постоянно участие в нещо. Присъединете се към организация или присъствайте на срещи. Ако сте в областта на техниката или искате да проникнете в това, не забравяйте да се присъедините към „Отпуснати канали“ за групи във вашия район. Ако вашият град няма групи или срещи, започнете свой собствен.

4. Доброволец

Ако планирате да присъствате на събитие или среща, защо да не вземете друга роля, освен да сте гост? Попитайте дали можете да помогнете с настройката, почистването, координацията, маркетинга, фотографията или каквото и да е от значение. Вие със сигурност ще направите по-незабравимо впечатление от човека, който просто се е появил.

5. Имейл или студени хора за контакт.

Ако някога сте чели 4-часовата работна седмица, ще знаете, че Тим Ферис е привърженик на това. В крайна сметка, най-добрият начин да разширите мрежата си е да се свържете с хора, които вече не познавате. Има ли някой във вашата индустрия, на когото се възхищавате? Достигнете до тях. Но отново, уверете се, че полагате дължимото си старание и не си губете времето и помислете как можете да им помогнете.

Веднъж изпратих имейл на някой, когото никога не съм срещал. Възхищавах се на нейната работа и исках да й кажа как ме вдъхновява. Не предоставях нищо ценно, така че не очаквах отговор, особено от някой, който притежаваше и беше замесен в множество бизнеси. За моя изненада тя отговори с насърчение. Бях изненадан. Предполагах, че тя ще бъде твърде заета, за да отговори, но това просто показва, че когато извадите нещо истинско, е по-вероятно да получите нещо истинско.

Всички тези неща за това да си самотен на върха?

Забравете това, което сте чували за жертвата на отношенията, за да продължите напред. Всеки съвет, в който се твърди, че ще трябва да се откажете от социалните ангажименти, за да прекарате цялото си свободно време в преследване на целите си, ще служи само за да се сдържате от успеха. Въпреки че е важно да се работи усилено, също толкова важно е да се изграждат и поддържат отношения, особено от професионалното разнообразие.

Мрежата е метод за по-интелигентна работа. Използвайте мрежата си в опит да проявите проактивност. Например, вместо да чакате да се появи работа, може би можете да отворите собствените си врати, намирането на възможност, която може да се представи само като разговаряте с хората. И тогава кой знае? Просто може да говорите с точния човек в точния момент.

Вашата картина на успеха трябва да включва обграждане с положителни връзки. Затова следващия път не отменяйте тази дата за обяд, вечеря или кафе, защото сте "твърде заети". Намерете време за хората и те ще изградят време за вас. Преди всичко, докато се свързвате, практикувайте съпричастност и не забравяйте да помислите как можете да бъдете в полза на другите.