# 4 - Как да изразявате в полза на това, което правите в мрежата на служителите

Това е последната публикация в блога в #Staffnetworkseries, която има за цел да помогне на всеки, който в момента работи или се интересува от работа с мрежа от служители, както и на работни места, които обмислят да ги стартират.

Воденето или участието в мрежа от служители понякога може да бъде неблагодарна задача. Правиш толкова много, защото имаш страстта към това, но как помагаш на другите да разберат какво правиш и да видиш как тя съответства на ежедневната ти работа? Разберете повече по-долу.

Аджай

Като съпредседател трябва да водите отпред - да водите стратегия, да разбирате екипа си като индивиди и да знаете какво искат да получат от своите роли, да се свържете добре около вашата индустрия и да гарантирате, че сте силен глас за мрежата. Виждам ролята много подобна на мениджър, ръководещ екип и толкова много от същите практики пренасят.

Мотивацията ми произтича от това, че виждам баща ми да е единственото етническо малцинство в застраховането и да разбирам колко много помощна ръка имах в кариерата си.

Бях научен на концепцията за целите и да имам план много рано и сега мисията ми е как да помогна на колкото се може повече хора BAME с кариерата си, виждам мрежите като чудесен начин за това. Мрежите осигуряват безопасна среда и като цяло по-щастлива работна сила и това може да филтрира до крайните клиенти, така че за мен те са ключова част от фирмената култура.

Нейтън

Като съвместен ръководител на мрежата Auto Trader BAME, аз съм отговорен както за членовете на мрежата, така и за останалата част от Гилдията за разнообразие и включване. За мен това означава да изпълнявам поетите ангажименти. Тъй като това е отговорност, която стои редом с моята действителна работа, която се организира, както и определена, е от ключово значение за ефективността.

Моят стремеж в тази позиция се подхранва основно от две от любимите ми максима: „Бъдете промяната, която искате да видите“ и „Ако не сте част от решението, вие сте част от проблема“.

Мрежите са за промяна, която искате да видите. Последни публикации от мрежата за автоматична търговия BAME.

Важността и ползите от наличието на разнообразна и представителна работна сила за дадена организация е общоизвестно, но не е нужно да търсите далеч, за да видите, че няма много компании, които са приковали това.

Мисля, че един от многото начини, по които нашата мрежа добавя стойност към Auto Trader, е, че тя помага да се съберат идеите, мислите и настроенията, които помагат на нашия бизнес за пътуването му D&I; по начин, който е едновременно полезен и изпълним.

Мрежата създаде средство за по-добър комуникационен поток между своите членове и по-широкия бизнес, което от своя страна би трябвало само да увеличи ангажираността на служителите.
Exec Обратна менторска сесия в Auto Trader - Увеличаване на ангажираността на служителите

Дева Мария

Моята страст да участвам в многокултурната бизнес мрежа на моята фирма идва от разбирането, че културата играе голяма роля в опита на хората в корпоративния свят.

Например да говорите смело и силно за постиженията си е поведение, с което много хора от BAME имат негативни културни асоциации.

Наистина вярвам, че културната интелигентност (разбирането и любознателността към културите и използването на това, за да се възползвате от ангажиментите ви с хора на работното място) ще бъде отличителна и жизненоважна характеристика за работната сила в бъдещето.

Важно е да обмислите, както при всяка друга извънкласна дейност, какво искате да спечелите от воденето на мрежата.

Водейки мрежа от служители, развих и усъвършенствах уменията си в ръководството на екип, организация на събития, публични изказвания и разширих мрежата си. Мрежата от служители е чудесно място за креативност и реализиране на идеи за събития и стратегии в полза на вашата фирма.
Включването в мрежа от служители е чудесна възможност да подобрите уменията и да се срещнете с хора извън вашия непосредствен екип.

Джером

Да бъда председател на мрежа от служители е страхотно, получавам отговорност и свобода да бъда творчески и въздействащ. Горд съм също, че правя добро за общността и оказвам положително въздействие върху преживяванията на тези, които ще дойдат след мен.

Подобно на Нейтън, мотивацията ми първоначално идва от признаването, че ако не направя първата стъпка, никой друг няма да го направи.

Много бързо тази мотивация стана подкрепена от обратна връзка на колегите, говорещи за личното въздействие на съществуването и събитията на мрежата, посрещнати от голямо желание на доброволците да подкрепят целите на мрежата.

Наистина вярвам, че нашата мрежа подкрепя и подобрява бизнеса, като предоставя чувство на общност за повишаване на осведомеността относно и обсъждане на проблемите на BAME, напр. Представителство сред висшето ръководство, набиране, прогрес и култура.

Това е краят на #staffnetworkseries. Благодарим ви за четенето и ангажирането с това съдържание.

Ако имате въпроси, не се колебайте да се свържете с нас по-долу:

Ajay Mistry (брокериране и iCan)

Nathan Dyke (Auto Trader, BAME Network Lead)

Джером Грант (Capgemini, съпредседател на мрежата на CBAME)

Mary Agbesanwa (PwC MBN и NYT мрежа)

Също в поредицата: