4 съвета как да бъдем амбициозни

Не всички сме родени с него. Съвети как да практикувате умението за амбиция.

Снимка на Разван Чису на Unsplash

Какво означава да си амбициозен? Какво мислите за хората, които са постигнали огромен успех, като са поставили носовете си на шлифовъчния камък и са настойчиви? Мнозина вярват, че амбицията е нещо, което се раждаме с или без; това просто не е така.

Амбицията е умение като всяко друго. Ние ставаме по-добри в казаното умение чрез практика. Може да се почувствате неестествено да видите това като умение, а не като характерна характеристика, но мога да твърдя, че амбицията действа много като самоувереност. Ние ставаме по-добри чрез съзнателна практика. И така, как да овладеем това умение?

1. Обградете се с други амбициозни хора

Дух. Това е очевидно. Всеки изключително успешен човек ще ви каже това. Известната линия „Ти си средният от 5-те души, с които прекарваш най-много време“, не ни се казва постоянно без причина. Когато решим да се обградим с внимателни, трудолюбиви, интелигентни хора, ние решаваме, че тук принадлежим. Виждаме успехите на тези около нас и си мислим: „Толкова съм вдъхновен от тях! Мога да науча толкова много от тях! Готов съм да започна своето собствено пътуване. "

Противоположното мислене, когато прекарваме време с онези, които не ни тласкат да бъдем по-добри, често вдъхновението се превръща в ревност и сравнение на вашите собствени успехи. Винаги има някой, от когото можете да се научите. Изберете съответно.

2. Бъдете амбициозни с най-много микро задачи

В момента чета Всичко е фигурируемо от Мари Форлео (моя фаворит) и тази точка резонира с мен:

Бъдете страстни за всичко, което правите; приготвянето на леглото, миенето на съдове, изработването, това е заразно. Това ще преведе на всичко останало, което правите в живота си.

Яс, кралице! Но сериозно, имам тази мисъл всеки ден, без да се проваля. Това напълно измести мисленето ми с ежедневните неща, които правим всеки ден. Ако ще направите леглото си, направете го да изглежда като дисплей в Hardware за възстановяване. Ако ще чистите тези съдове, восък на восък, като г-н Мияги. Отидете на джогинг, намерете малко избелвачи и направете танца на победата на Роки.

Да имаш амбиция да бъдеш най-добрият в ежедневните си задачи, ще ти даде тласък и увереност да имаш същата амбиция с големите неща в живота: интервюта, промоции, смяна на работа, стартиране на семейства, преместване в нов град. Тъй като сте упражнили амбицията с мениджъра, това ще дойде по-естествено за смяна на живота.

3. Прочетете интересен материал, който ви вдъхновява да бъдете амбициозни

Това е още един момент, който тежките хитове постоянно повтарят. Ученето е всичко. Поставете се в състояние да се вдъхновите. Бягайте с него. Знайте, че ако те могат да го направят, можете и вие. Това е свързано с перспективата на Съвет 1 по-горе; позволете си да се вдъхновите от успеха на другите, а не сравнявайте вашите с техните. Това вдъхновение се превръща в амбиция. Амбиция да бъда като тях. Успешни като тях (какъвто и да е вашият собствен успех).

4. Поставяйте големи цели всяка година и знайте какво ще отнеме

Наскоро прочетох статия на Nat Eliason (статия тук) за поставяне на цели. Това е нещо, което винаги ме е намеквало. Има толкова много съвети, трикове и ресурси как да си поставите цел. Тази статия беше невероятно полезна при разбиването на годишните цели в седмичните списъци със задачи. Леко ощипах версията му, но тя беше изключително ефективна.

Сега, когато имате ресурс, за да поставите тези цели на хартия, трябва да ги създадете. Друг от любимите ми, Рамит Сети, удря вкъщи, че повечето от нас си поставят цели, които са просто твърде малки. Подценяваме себе си и възможностите си. Аз съм абсолютно виновен за това. Правейки това, ние си даваме разрешение за крайбрежие. Да почиваме на лаврите си. Бъдете амбициозни с целите си и направете план за постигането им.

The Takeaway

Амбицията е практикувано умение, а не вродена характеристика. Всички можем да подобрим това умение, заобикаляйки се с други амбициозни хора, като се изкачваме в най-светските задачи, поставяме себе си в състояние да бъдем вдъхновени и си поставяме ГОЛЕМИ цели с план за действие.

Ще се изненадате какво можете да постигнете.