https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Charles_Bukowski

5 цитати на Чарлз Буковски, които ви учат как да живеете, създавате и да намерите целта си

Всеки път, когато чета Буковски, имам няколко моменти, в които изпитвам тази нервна смешка, защото той казва тези фрази, които прорязват направо през глупостите. Те са толкова жалки, непочтени, смешни и брутално откровени едновременно.

Ако не сте запознати с Буковски, той е най-важният среден джоу, парче боклук, никой тип хора.

Той има проблем с алкохола. Той е работил в задънена улица, главно пощата, през по-голямата част от живота си в зряла възраст. След това той стана известен писател, все още алкохолик и продължи да разказва истории за своята слаба връзка със славата, жените и всичко между тях.

Пораснали родителите му го малтретирали, деца го тормозели, момичета го мразели. С лице, пълно с белези, пълни с гной, предмети, той се научи да стане наблюдател на живота, тъй като повечето хора не искат всъщност да взаимодействат с него.

Той е извратеняк, пророк, мизогинист, поет, изроден, изгубена душа, търсеща любов, едновременно безцелен и ерудиран философ на задника.

Или ще харесате работата му, или ще я намразите.

Той използва вулгарен и графичен език, но в същото време ще видите изключителна строгост в думите му.

Дори и да мразите съобщението и неговото предаване на него, ще бъдете силно притиснати до пълно несъгласие.

Той отива там.

Опитвам се да въплъщавам същото отношение в писането си. Опитвам се да ви кажа истината, точно как искам да кажа. Никога няма да се доближа до Бувски. Никога.

Разгледайте някои от любимите ми цитати плюс моята интерпретация на тях.

След това веднага отидете и купете всичките му книги.

Смъртоносна точна диагноза на обществото

„Всички ще умрем, всички нас, какъв цирк! Само това трябва да ни кара да се обичаме, но това не става. Тероризираме се и изравняваме от дреболии, не сме изядени от нищо. "

Ако знаете нещо за мен, знаете, че използвам смъртта като обектив, за да видя света.

Помислете колко лудо е, че огромното мнозинство от хората не само не следват мечтите си, но прекарват по-голямата част от живота си в абсолютни глупости - работят на работа, която мразят или търпят, прекарват време с хора, които не харесват, пишат следобедите, вечерите и уикендите с щастлив час, Netflix, барове и клубове, всичко друго, освен да преследват целта си да имат истински и истински изживявания.

Всички виждаме гигантския слон в стаята. Всички получаваме дълготрайната шега, която е обществото, но повечето от нас не правят нищо за това, защото се плашим от нещата, които трябва да направите, за да живеете в реалния си живот - изправете се пред емоциите си пълноценно, убийте егото си, преодолейте малките ви болки в психиката ... вашите тъпи малки чувства.

Разбирам. И аз бягам по собствените си начини.

Животът ми не е съвършен и губя много време за неща, които нямат значение, отвличайки се от това, което правя, и рационализирам, когато съм изправен пред предизвикателство към егото си. Опитвам се да правя това по-малко. И правя това, като си припомня колко глупаво е да си губя живота.

Бавна смърт

„Проблемът беше, че трябваше да продължаваш да избираш между едно зло или друго и независимо какво си избрал, те се отрязаха малко повече от теб, докато не остана нищо. На 25 години повечето хора са завършили. Цяла прокълната нация задници, шофиращи автомобили, ядене, бебета, правене на всичко по възможно най-лошия начин, като гласуване за кандидата за президент, който им напомни повечето.

Когато погледнете в очите на обикновения човек в обществото, може би в огледалото, виждате онзи намек за тъга, съчетан с просто достатъчно пасивно-агресивна енергия, за да изтласкате тези мечти до вдлъбнатината на ума си и да сложите този фурнир, така че хората не виждам колко са счупени.

Звуча злобно, когато казвам това, но виждайки обикновения човек в обществото плаши глупостите от мен. Те са добри хора, но по дяволите, правят всичко по най-лошия възможен начин. Просто напълно заспал зад волана. Тази бавна смърт е по-трагична от рязката криза.

Хората стават „жабата във врящата вода“. Те започват млади и идеалисти, но обществото ги поставя в този пот. Водата е хладка и удобна, „О, това нещо на първо ниво? Това е само временно, скоро ще започна бизнеса си. "

Става малко по-горещо: „Бебе номер две е на път! Нуждаем се от по-голяма къща и миниван. Не се притеснявайте, само няколко лесни плащания. Ще започна p90x скоро, да знам, че ставам малко пълничка. Татко носи за победата, прав ли съм? * giggle giggle * Все още мога да започна този бизнес, може би когато децата са малко по-големи “, но това все още не е непоносимо.

Следващото нещо, което знаете, сте готови за. Един ден се събуждате и сте телевизионен герой - Питър Грифин от Quohog.

Добрата новина? Винаги можете да излезете. Винаги. Просто става по-трудно с напредване на възрастта. Така го направете сега.

Снимка на Лили Попър върху Unsplash

Правилният начин да преследвате една мечта

„Ако ще опитате, отидете докрай. В противен случай дори не започвайте. Това може да означава загуба на приятелки, съпруги, роднини и може би дори ума ви. Това може да означава да не ядете три или четири дни. Това може да означава замръзване на пейка в парка. Това може да означава затвор. Това може да означава насмешка. […] Няма друго такова чувство. Ще бъдете сами с боговете, а нощите ще пламнат с огън. Ще карате живота направо до перфектен смях. Това е единствената добра битка там. " - Чарлз Буковски

Защо просто не го направите?

Спомням си, когато за първи път започнах да пиша. Това беше забавно хоби, но пораснах да го обичам много бързо. Дори и да не взех съзнателното решение веднага, в банката на ума си, знаех. Не само щях да стана писател, но и щях да стана проклето добър писател.

„Повечето писатели се провалят и се отказват рано“. Знаех, че не говорят за мен.

„Изкарването на прехраната като писател е почти невъзможно.“ Да за други хора.

Ако имате късмет да намерите нещо, което да ви накара да се чувствате добре, наистина добре, дълбоко в костите си, вие го дължите на себе си, за да го карате до края на живота си.

"Не знам какво искам да правя с живота си!" Да, разбираш. Но се страхувате - от провал и от това, което мислят другите.

Имам приятел, който живее в Ел Ей. Той иска да бъде музикант. Ниски коефициенти Но направи правилния избор. Какъв е смисълът той да получи някаква работа, която изглежда добре на LinkedIn, но го ограбва от душата му?

Колко пари струва душата ви?

Хората постоянно говорят за това как „не им пука за парите“, но ако виждате начина, по който живеят живота си, особено какво правят за прехраната, е ясно, че имат цена.

Трябва да платите сметките. Добре. Схванах го. Използвайте свободното си време. Да правя какво? Както върви поредното писмо от Буковски:

"Намерете това, което обичате и нека ви убие."

Само за нас писатели

"Няма как да спра да пиша, това е форма на безумие."

Трябва да сте малко психично болен, за да пишете толкова, колкото е необходимо, за да си изкарвате прехраната.

Писането е като в бейзбола в голяма лига.

Дори и да сте наистина добър бейзболен играч, не можете да се присъедините веднага към MLB. Трябва да отидете на второстепенните лиги и да работите върху всичките си механици, понякога години наред, само за да ви бъде позволено да играете в големите лиги.

Колебая се да издам курсове за писане и програми за коучинг, защото мога да дам на хората всички знания и инструменти, от които се нуждаят, и да ги насоча в правилната посока, но реалността включва години практика.

Пет години в играта и се чувствам ... приличен. Букоски пише 25 години преди да бъде открит - четвърт век.

Не е нужно да имате куп таланти, за да започнете, но трябва да имате този сърбеж, за да искате да го направите. Съчувствам на хората, които са на оградата за започване, защото и аз бях, но щом започнете, трябва да се чувства като наркотик. Направи ми.

Хората завиждат на живота на писателите. Изглежда, че всеки иска да бъде писател. Но по-голямата част от хората, талантливи или не, просто нямат сърце за това.

Те не са лунатици като Чарлз, мен или всички мои приятели писатели, които просто не могат да изглеждат достатъчно от мазохистичната радост, която идва с поставянето на думи на страницата.

Как да спасим света

„Започвате да спасявате света, като спасявате един човек наведнъж; всичко останало е грандиозен романтизъм или политика. “

Направих си смисъл в живота си да не се преструвам, че се интересувам от неща, които всъщност не ме интересуват. Защо? Защото е фалшив. Знаеш ли, не можеш да се интересуваш от нещо и също така да не искаш да се случат най-лошите резултати.

Например, мисля, че животните са готини, но застрашените видове не ме поддържат през нощта. Все пак не искам слоновете да бъдат убивани заради бивниците си, разбирате ли?

Наясно съм, че промените в климата са реални, рециклирам и може би ще получа някой ден Tesla, но няма да седя тук и да се преструвам, че съм инвестиран в дебата, нито ще отида на някакъв протест или да споделите публикация в социалните медии за него.

Не давам добродетел, защото имам по-важни неща за вършене.

През 2020 г. и след това всички искат да бъдат „събудени“ толкова зле. Трябва да се грижиш дълбоко за всяка една кауза или иначе си зъл. Имайте предвид, че не е нужно всъщност да правите нищо по тези каузи като доброволец или да давате пари, достатъчно е само да уведомите другите хора, че се грижат публично.

Колкото по-обсебените хора заемат прекалено много позиции, обикновено по-малко контрол имат над собствения си живот и толкова по-малко им се налага. Искам да кажа, представете си този човек предвид сега - постоянно споделяне на новини и политика, излиза и протестите за всяка кауза имат всички свои принадлежности в биологията си.

Визуализирате ли здрав и самоактуализиран индивид? Майната не. Знаете какво визуализирате. И нека да го запазим за това.

Грижа се за теб и реалния ти живот.

Ако мога да помогна на достатъчно отделни хора да създадат резултатите, които искат в живота си, така че след това да могат да се обърнат и да бъдат добър пример за други хора, ефектът на пулсация на всичко, което ще бъде много по-голям от моите опити да се опитам да спася свят. "

Как можеш да се занимаваш толкова със световните събития, когато нямаш собствени лайна заедно?

Започнете от там.

Пази се.

Вземете своя безплатен контролен списък тук: The Ultimate Guide to откриване на вашите естествени таланти и силни страни. Искате ли да поддържате връзка онлайн? Последвай ме в Инстаграм.

Първоначално публикувано в http://ayotheauthor.com на 23 март 2020 г.