5 често срещани замърсявания и как да ги избегнем

Ежедневни стъпки за подобряване на живота ви на свободна практика

Изображение от непласк

Фрилансовата икономика процъфтява.

Според Forbes, фрилансерите сега съставляват невероятните 35% от работната сила в САЩ.

Все повече и повече хора се измъкват на 9–5 и очертават своя собствен курс, като стават на свободна практика.

Но независимо дали сте нов или имате няколко години опит, за съжаление има много клопки, на които повечето фрийлансъри в един момент ще станат плячка.

„Хубавите неща не идват лесно. Пътят е облицован с клопки. ” - Деси Амаз

Но добрата новина е, че можете да направите нещо за тях.

Можете да се поучите от моите грешки.

Фрилансерите, които са оборудвани с всички правилни знания и инструменти, имат потенциал да процъфтяват в тази нова икономика на концерти. И правилните инструменти включват знанието как да избегнем някои от най-често срещаните грешки, които правят фрийлансърите.

Това са 5 от най-често срещаните клопки, с които съм се сблъсквал, и стъпките, които съм предприел, за да ги избегна.

1. Изчерпване на парите рано

Най-честата причина, по която виждам, че фрийлансъри се отказват от мечтата си, е, че не са получили паричния баланс още от първия ден. Това означава, че се справяте добре може би месец или два, шест, ако имате късмет, и след това всичко пада на гърне.

Вероятно сте имали някакви спестявания, но след няколко месеца слаби приходи, вие сте изгорили чрез тях. Звучи ли ви познато?

Насладихте се на начина си на свободен живот малко прекалено много ... и не разбрахте колко трудно ще бъде.

КРИТИЧНО е, когато за пръв път започнете на свободна практика, да разберете основните си нужди от доходи.

Това е минималната сума пари, необходима за плащане на основното:

• храна
  • под наем
  • електричество и wifi
  • телефонни сметки
  • сметки за отопление
  • пътуване
  • малко забавни пари, за да не загубите ума си

Например: наемът ми е 800 долара на месец и имам нужда от около 50 долара седмично за хранителни стоки, още 50 долара седмично за сметки вкл. мобилен телефон и да кажем 200 долара на месец за други неща, които считам за важни (напитки с приятели, качване на влака, за да видя баща ми или пътувания до кафенето).

И така на месечна база НЕОБХОДИМ да получавам поне 1400 долара.

Ако не печеля 1400 долара, тогава ще изгоря чрез спестяванията си.

Има смисъл?

ТОЗИ БРОЙ ЗАВИСИ ОТ ВАШЕТО ПОЛОЖЕНИЕ.

Уверете се, че вземате под внимание всички задължения в рамките на вашите нужди от основен доход - договори, ипотеки, ангажименти, студентски заеми, лизинг, сметки и др.

Номерът е да разберете какво е вашето минимално финансово ниво и да гарантирате, че правите тази сума ВСЕКИ МЕСЕЦ.

След това всичко е гравиращо - пазаруване, пътувания, вечери навън, освен някои за фонд за дъждовен ден.

Важно предупреждение; много ще се борите да спечелите тази сума от първия ден. Или ден втори. Или дори ден 100.

Така че, трябва да имате най-малко 6 месеца спестявания в акаунта си (в идеалния случай повече като 12 месеца) и резервен план *.

Защото ще ви отнеме поне 3 месеца, преди да се приближите до получаването на базовите си приходи.

Ключовото извличане тук трябва да бъде реалистично. Отнема много време, за да влезете в добър финансов поток, когато сте на свободна практика и дори с няколко години опит все още можете бързо да се окажете в беда. Уверете се, че правите разходите си всеки месец.

Докато при фрийлансирането не става въпрос само за пари, ако ви липсва месец след месец, тогава трябва да сте истински със себе си. Или намалете разходите си или потърсете начини да печелите повече, което може да включва търсене на работа.

* Под резервен план имам предвид легло, на което да спим.

2. Липса на устойчив доход

Колко фрийлансъри се обезсърчават, когато загубят голям терен?

Или когато загубят един от най-големите си клиенти?

Или по-лошото е, когато осъзнаят, че областта, в която са се специализирали, вече не е търсена?

Всички тези сценарии водят до разочарован, натъжен фрилансер със силно нестабилен доход.

Случва ми се, вероятно повече пъти, отколкото бих искал да призная ...

Ето моя ключ:

Разнообразяване.

За мен диверсификацията означава прекарване на време на различни клиенти и видове работа. Приходите ми идват от писане, финансов анализ и от моя бизнес.

За всеки от тези потоци имам множество клиенти и множество начини за намиране на клиенти.

Ако някой пропадне, аз не съм напълно прецакан, защото мога да насоча крана нагоре по други проекти.

Диверсификацията означава също нещо важно:

-> Маркетингова стратегия.

Разнообразявам времето си между работа и опит да намеря работа.

Не поставяйте всичките си яйца в „работещата“ кошница.

Дори когато сте заети, трябва да продължите да кандидатствате и да работите в работни места, както и да поддържате актуализирани профилите си. Това, както и осигуряването на потоци от приходи от различни направления на работа, ще осигури постоянен поток от клиенти в продължение на много месеци.

3. Работа през цялото време

Не се стресирайте от лошото управление на времето.

При първото стартиране може да е трудно да се опитате да прецените колко време ще отнеме дадена работа. Това е умение, което с времето се подобрява, но честно казано, наистина ще се учиш само от опит.

Опитайте да се заемете с по-малки работни места в началото, за да имате представа колко време ще отнеме нещата. Приложенията и уебсайтовете за проследяване на времето (харесвам tmetric, безплатно е) също наистина могат да помогнат, така че да видите къде отива времето ви.

Удивително е колко дълго ще ви отнемат нещата, когато добавите всички малки късчета тук и там. Ако отделяте 2 часа за проект, уверете се, че зареждате тези 2 часа.

Планирайте дните си, така че да не се стресирате за твърде много резултати в един ден и не забравяйте да зададете няколко дни в седмицата, за да не вършите абсолютно никаква работа. Повечето хора избират събота и неделя, но зависи от вас.

И винаги, винаги, надценявам.

Ако надценявате колко време ще ви отнеме, тогава най-лошият сценарий е, че ще доставите работа навреме; най-добрият случай е, че ще свършите рано.

Не робувайте на задача с голям обхват и малко заплащане.

Помислете как да цените ефективно времето си. Трудно е, но ще стигнеш дотам!

4. Липса на професионално отношение

Freelancing не означава да пишете няколко неща на вашия лаптоп, докато носите вашите PJ.

Това също не означава, че можете да си вземете ваканция, когато пожелаете.

Това отнема работа.

А за да работите, се нуждаете от професионално отношение.

Ето нещата, които ми помагат да поддържам правилния нюд:

• Облечете се, закусете и се пригответе за деня. Тук няма PJ. PJs = време за втрисане (помага масово при умствена раздяла).
  • Вземете специална работна зона. Седнете направо! Направете го вашата работна зона.
  • Спазвайте (груб) работен график. Поне за мен това е 9:00 - 12:00. Каквото работи за вас. Рутината ми помага да се концентрирам.
  • Вземете правилния ментален подход. Признайте и се отнасяйте към работата си на свободна практика така, както трябва да се третира. Уважавайте клиентите си и те ще ви уважават.

Отне ми няколко месеца, за да развия правилното професионално отношение, но това направи огромна промяна, когато го направих.

5. Комуникационни провали

Знам, знам.

Мразиш да говориш по телефона. Аз също, особено когато е късно в петък следобед.

Но прескачането на бързо обаждане е много, много по-малко болезнено от низ от объркващи имейли напред и назад, които вероятно няма да бъдат решени преди края на деня.

Имейлите неизменно водят до клиенти и фрийлансъри, които се опитват да отгатнат какво се опитва да каже другият или неправилно да тълкуват тон или контекст.

Просто им се обадете!

Това ще помогне да се прекъсне ледът и ще получите отговорите на вашите въпроси по-бързо и по-ефективно.

Отличните комуникационни умения ще ви осигурят дълъг път като на свободна практика и като скачате разговор с клиенти толкова често, колкото можете, наистина можете да направите добро впечатление.

Съвет за бонус: често си струва да изпратите последващ имейл след телефонно обаждане, само за да сте сигурни, че провеждате разговора в писмена форма и да потвърдите, че сте двамата на една и съща страница.

И накрая (знам ... това трябваше да бъде статия от 5 съвета ...):

6. Нулев социален живот

Едно от най-големите неща, които ми липсват да работя в офис при липсата на социални взаимодействия.

• Какво правите този уикенд?
  • Ще взема кафе, искам да дойда?
  • Омг, видя ли снощния епизод ?!

Начинът, по който се справям с това, е по два начина:

# 1. направи усилие да скочиш на разговор с клиенти

Виж точка 5.

Особено, ако никога не сте срещали човека, това е чудесен начин за изграждане на доверие и рапорт и ви дава шанс да си направите малко нахалство.

Плюс това, когато клиентът ви се довери, той ще продължава да се връща при вас за още.

# 2. полагайте усилия да се занимавате със социални дейности извън работата

Независимо дали това е клас по упражнения, доброволчество или някаква форма на социален клуб, още по-важно е да се занимавате със социални дейности извън работата, когато работите за себе си.

Подарете си пълна почивка от работата и се освободете едновременно от къщата.

Не ставай социален затворник!

Това също е забавен начин да се включите в местната общност, което е нещо, което не получавате като свободна практика.

Работите ли за себе си? Кои са някои от често срещаните ви клопки? Как ги биеш?

Искате малки парченца вдъхновение и съвети, доставени право във вашата пощенска кутия? Регистрирайте се за актуализации по имейл -> Нека поддържаме връзка.