5 професионални съвета как да работите ефективно - от дома.

На стотиците хиляди хора, които са напуснали офисите си, за да работят от вкъщи и да помогнат за изравняване на кривата, кудо!

Напоследък много хора около мен изразиха отвращението си да работят от вкъщи. Някои имат чувството, че получават по-малко работа, а други просто се чувстват обезкуражаващи и самотни да седят у дома и да работят. Така че, събрах няколко съвета от хора в моята мрежа с дълъг отдалечен опит как да създадете ефективна и благоприятна работна среда за себе си, за да продължите бизнеса в свят, който трябва да останете у дома.

Работата от разстояние може да бъде предизвикателство, но има много вдъхновяващи идеи как да подобрите ефективността си у дома. Снимка: Дария Шевцова / Пексели

Ето топ 5:

Рокля за успех

Работата от вкъщи създава най-добрата възможност вашата чилд у дома в пижама да пречи на работния ви процес. Някои може да продължат за концепцията „Обличам се само когато трябва да се обадя на някого с видео“, а други може да се придържат към непоклатимия външен външен вид дори и чрез срещи. Вместо това вероятно трябва да започнете да обмисляте да гладите тази синя райета риза, дори и да е само за работното време на деня. Ванеса Фридман, моден директор в New York Times, заяви в неотдавнашна статия:

„Облечете се така, както ще работите. Лично аз имам нужда от всякакви може би глупави сигнали към мозъка ми, че той вече е в работен режим, а не в домашен режим. "

И според някои проучвания, науката я доказва правилно! Обличането по начин, който ви кара да се чувствате професионално ви тласка да правите по-малко грешки и да бъдете по-ефективни. Разумно помагате и на другите, когато се обличате за видеоконференциите, в които участвате, създавайки професионална атмосфера и за тях. Това е добре изглеждащ печеливш-печеливш.

Създайте работното си място у дома

Моята собствена временна настройка за работа у дома. Два екрана, микрофон и комплект слушалки са поставени на кухненската маса, която е преместена в хола. Снимка: Самюъл Норби

По-лесно е да разделите какво е работа, а кое не, когато имате офис, в който да отидете и къща или апартамент, в който да живеете (макар че, знам, че много от вас прекарват допълнителни часове у дома, изпълнявайки редовно задачи, свързани с работата). Въпреки това, когато тези две части на живота се съчетаят по отношение на физическото местоположение, всяка секунда, която сте буден, може да ви накара да се почувствате като в крайните точки на спектър, който винаги работи или никога не се прави достатъчно. Докато обличането за успех може да ви накара да се почувствате привързани към работа, превръщането на част от вашия дом, дори временно на работното място, може да ви помогне да се чувствате по-хармонирани с това, което трябва да правите. Идеята е да използвате неща като осветление, мебели и всичко, което имате на ваше разположение, и да го подредите по най-добрия начин, за да създадете специална работна зона у дома. Рискът да не разделите ясно времето и пространството си между работата и живота, е рискът всеки ден да се събуждате на работен час. Това от своя страна може да доведе до сериозни здравословни проблеми. В крайна сметка всичко е за класическата идея за създаване на добър баланс между вашия професионален живот и личния ви живот, дори и в затвореното пространство на вашия дом.

План - за всички!

Дисциплината е невъзможна без известно планиране. Това може да звучи като нахален онлайн цитат от вашите телци Facebook, но някакво ниво на планиране ще помогне на повечето хора да създадат ефективност и смисъл през деня си. Някои опитни дистанционни работници казаха, че не планират всичко подробно, вместо това те правят списък, преди да си лягат какво искат да постигнат на следващия ден. Някои го публикуват в горната част на своя списък със задачи, други публикуват в екипен канал, за да държат колегите си в цикъла. С добър план няма да пропуснете бит само защото сте отдалечени и няма да имате колеги.

Подгответе комуникацията си

„Е, знам, че той ви каза за страницата, която е готова за пускане, но имал предвид само поддръжката за бекенд за нея. Завършването на фронталната работа е на седмици. “

Това каза на мой приятел от продуктов мениджър, работещ в един от най-вдъхновяващите стартъпи в Стокхолм - Една седмица след като всички започнаха да работят от вкъщи. Неразбирането се случва непрекъснато, но те се случват по-често, когато не знаем как да общуваме добре помежду си. Работата от разстояние ви дава възможност да структурирате начина, по който комуникирате, за да постигнете голяма ефективност. Предложете някои правила за ангажиране, редовни проверки и активни часове на вашия екип, така че всички да знаете кога да изпратите на някого незабавно съобщение и кога да планирате обаждане. Повечето неща като тези са също толкова приложими за постигане на добри резултати и при работа в офиса, просто е по-очевидно какво работи и какво не сега, когато сте отдалечени. Винаги съм откривал, че задържането на хора в цикъла е по-лесно с малко структура. Не само знам на кого да дам актуализация, знам кога и как го правя.

Създайте социално пространство онлайн

Създаването на отдалечена кухня, цифров салон за кафе или канал за събиране на екипи е от полза за социалното благополучие на служителите. Снимка: Linkedin Sales Navigator / Pexels

Не отнема повече от няколко дни, за да може екстровертният ум да започне да се чувства така, сякаш са изключени от партито, когато работят от вкъщи. Дори интровертите може да започнат да копнеят за тези кратки чатове за времето от офис кафе машина. Едно от най-добрите предложения, които съм чувал, е да настроите отдалечена кухня или салон за вашия екип, само за да имате място, за да говорите за неща, които не са свързани с работата. Причината да е толкова важна е, че ни помага да изградим приятелства с колегите си. Според изследователката на щастието Ани Макки, това ни създава чувства на принадлежност, кауза и изпълнение. По-щастлив, който, разбира се, ще доведе до това, че ще можете да доставяте повече по време на работа. Управлението на мотивацията ви чрез проактивност и социализация никога не е било по-важно от сега.

Продължавайте тази добра работа!

Да се ​​надяваме, че един или повече от тези съвети, базирани на опит, ще ви помогнат да свършите повече работа в новата си работа от дома. Споделете и обсъдете това с колегите и приятелите си - Заедно ще можете да създадете дистанционно изживяване, което да ви прави щастливи, ефективни и мотивирани. Продължавайте тази добра работа!

За да завърша тази статия, бих искал да поздравя всички хора, работещи усилено в здравеопазването и други сектори, хора, които се чувстват уплашени и хора, които се борят медицински и / или финансово заради пандемията COVID-19. Бъдете силни, заедно ще преминем през това. Погрижете се един за друг.