5 причини защо: как да победим сините

Животът в по-голямата си част е прекрасен. Има толкова много малки аспекти от нашето ежедневно съществуване, които доказват това - сухото шумолене на листата през есента, сладостта на узрелите на слънце портокали през лятото или ясната, стъклена студенина на зимните вечери.

Но има моменти, когато става все по-трудно да се разпознаят тези неща. Много по-трудно. Колективните ефемери от ежедневието може да допринесат за еднократна сума чудеса, но ако сте натежали от особено лош случай на сините, може да бъде невероятно трудно да вдигнете главата си достатъчно дълго, за да оцените какво е около вас.

Магията на живота не успява да ви издигне, когато се чувствате ниско.

Нямам депресия, но съм ужасно преодоляващ и понякога минавам през незначителни депресивни епизоди. Тревожно съм опитен да се съсредоточа върху това, което нямам, и често мисля, че животът ми би бил по-добър, ако XYZ,

ако имах повече от това / по-малко от това

ако бях тук / там.

И така, колкото в моя полза, колкото и вашата, искам да ви напомня, че има много причини, поради които животът си струва да живеете - ето пет.

1. Книги

Местният ми шофьор на автобус се радва на лятното слънце, с книга в ръка

Не само, че Стивън Кинг нарича „уникално преносима магия“, книгите са и най-евтиният и лесно достъпен паспорт, който някога ще имате. Четенето на книга ще ви отведе до всяка страна на планетата и можете да се свържете, когато пожелаете.

Искате да пудрите носа и да купонясвате в NYC? Сигурно нещо - Ярки светлини, Големият град е този за вас.

Любопитно ли е да вземете изложба на странно изкуство в Атланта в зората на новото хилядолетие? Мъж в пълен размер очаква вашето обаждане.

Чувствате ли се приключенски? Направете екскурзия до Ваймар Германия и се насладете на питие и шоу, преди да се сбогувате с Берлин, тъй като нацистите завземат властта и развалят цялото забавление.

Книгите предлагат възможността да пътуват, да разговарят със стари приятели, да подслушват в кафенета и да намерят приятел в карета с влак. Във всеки ред е жизнена нишка, на всяка страница глътка споделено преживяване. Книгите предлагат бягство, осигуряват подслон и те очароват, забавляват и просветлят.

2. Телефонни разговори

Чуйте ме: татко чати по телефона

Над 3,5 милиарда души притежават смартфон, което означава, че почти половината от населението на планетата са потенциално свързани помежду си. Но смартфоните все по-често се използват за всичко освен за разговори - онлайн банкиране, резервации на полети, правене на снимки и пазаруване и изпращане на текстови съобщения.

Кога за последен път всъщност сте имали истински телефонен разговор?

Самотата и чувството за изолация са основни фактори за нездравословно състояние на ума. Колкото по-дълго прекарвате заседнали във вътрешността на собствената си глава, толкова по-големи възможности отрицателните мисли трябва да се гнеят, като мухъл във влажна стая.

Опитайте да проветрявате мислите си с малко чист въздух - говорете с някого. Намерете някой, който ще ви чуе и ги уведомете какво има. Или просто разговаряйте с тях, говорете за това, което сте направили за вечеря, говорете за това, което сте видели по пътя на работа; попитайте ги какво направиха през уикенда.

Макар че може да бъде полезно да облекчите товара, като споделите неприятностите си с други, това може да бъде също така добре дошло отвличане на вниманието за разговори с приятел с приятел.

3. Ходене на разходка

За никого не е новина, че ерата ни е особено шумна. Не можете да минете пет минути без изскачащо съобщение, което да ви съобщи нов имейл, ново съобщение, нова оферта за крем против бръчки или кисело мляко с ниско съдържание на мазнини. Това е доста умопомрачително.

Едно решение да изключите разсейванията и да уредите ума си е да отидете на разходка. Оставете телефона си зад себе си - носете малко музика, ако искате - но просто отидете на скитане. Опитайте да намерите пътека край реката или да намерите някъде, пълна с дървета; потърсете неща, които се движат, докато стоят неподвижно, люлеенето на клони или искрящото извиване на бързо движещ се ток.

Съсредоточете се върху това, което е около вас, и слушайте празнотата - чуйте вятъра в ушите си и погледнете песните, по които вървите; вижте отпечатъците на мотоциклетните гуми, отпечатъците на лапичките, плакираните тъмни локви.

Незначителните неща стават забележителни, когато им обърнете внимание.

4. Благодаря за музиката

Герои: Glass и Bowie на Коледа

Музиката е особено абсорбиращо вещество. Определени песни ще носят специфични значения за различни хора и винаги можете да бъдете върнати назад във време, място, усещане, като чуете тази песен.

Намирам, че а-ха „Вземи ме“ мигновено ми напомня на Австралия, защото винаги съм го чувал по радиото като дете. Винаги, когато чуя повтарящия се тон на повторението на заглавието на Morten Harket, винаги си спомням как седях на задната седалка на кола, кърпа, увита около плувците ми, пясък в косата, шофиране до вкъщи от плажа.

Песента звучи толкова ярко, колкото сияе паметта: това е моят лек за домашна болест, в мокрите февруарски дни, когато сънувам слънце. Намерих песен, напоена с положителна асоциация.

Ако искате да се транспортирате за няколко минути, намерете песента, която ще ви отведе в рая на вашата памет. Кое музикално произведение свързвате с ясен, наистина страхотен спомен? Какво слушаш, когато трябва да изчезнеш за малко?

5. Животът действа в кръгово движение

„Не забравяйте, че тези състояния непрекъснато се променят - нищо не остава лошо завинаги. Това е цикъл на течностите.

Третият закон за движението на Нютон предвижда, че при всяко действие има равна и противоположна реакция. И въпреки че това е научна мярка, вярвам, че работи на по-метафорична основа. Добрите дни неизбежно ще бъдат последвани от лоши дни, но всичко вярва, че се балансира - в края на краищата, това се нарича „жизнен цикъл“ с причина.

Всичко, което обикаля, идва наоколо.

Добри дни, лоши дни - и всичко между тях: животът в най-добрата част си заслужава да се живее.