5 стъпки как да се отървете от лошите навици

Етикетирайте, разделете и завладете по-тъмната си страна, за да направите място за по-добрата си страна.

Снимка на Manan Chhabra на Unsplash

Всички имаме своите лоши навици. Как можем да ги премахнем или намалим в името на себе си и на тези около нас? Ето една малка рецепта за фокусиране върху онези неща, които не харесвате в себе си и превръщането им в неща, които харесвате. Приемете себе си за това кой сте, но все пак работете, за да се развивате към това да бъдете най-доброто си аз.

Докато пътувам и се заселвам в нов град, напомням ви, че все още пътувате със себе си, независимо къде се намирате. Това означава, че всичките ви мисли, навици и характеристики идват заедно. Новата среда и предизвикателствата често могат да разклатят тези навици, ако ги разрешите. Номерът е да не пренебрегвате или отблъсквате нещата, които не харесвате в себе си, а всъщност да работите върху тях, като в същото време сте добри към себе си.

Ето една проста стратегия, която използвам, за да прехвърлям лошите навици към добрите.

1. Първо, запишете лошите си навици. Може би не сте най-добрият сутрешен човек или оставяте кухнята мръсна и вашите съквартиранти трябва да почистват след вас. Може би малките, несъществени неща са по-често нервни, отколкото бихте искали. Напишете списък от 5–10 от тези по-малко желани навици на лист хартия.
  2. Второ, до всеки навик напишете как бихте предпочели. Ако искате да сте по-малко груби сутрин, тогава го оставете. Ако искате да сте по-чисти, го оставете. Ако искате трафикът да ви е по-малко на нервите, го оставете.
  3. Трето, запишете малко, постижими стъпки за постигане на тази цел. За грубият сутрешен човек, вместо да избягва хората, какво ще кажете да опитате точно обратното. Постарайте се да зададете 1 въпрос на някой близо до вас, нещо забавно, за което всъщност може да се радвате да говорите. След това го оставете при това. Направете стъпките сравнително лесни и постижими. С малки постепенни промени във вашите лоши навици с течение на времето ще станете по-добра версия на себе си. С почистването опитайте да си направите една задача на ден или седмица и мислете за това, че е мил към себе си и / или към вашите съквартиранти. С трафика си помислете колко всъщност ви влияе това неподходящо нещо. Отговорът е твърде много! Ако сте в движение, е достатъчно, колкото е, не е нужно да оставяте ума си да страда и за това. Извадете драмата.
  4. Четвърто, намерете начини да го направите забавно. Ако установите, че много лоши навици идват от раздразнението или немотивирането, опитайте да го направите забавно. Добавете музика, танцувайте или се наградете, когато преобърнете лошия навик наоколо. Тренирайте се с добри стимули.
  5. Пето, отделете си малко време. Лошите навици няма да се променят за една нощ. И няма да успеете да ги обръщате всеки път. Подарете си минимум 30 дни (и вероятно по-дълго, ако наистина е заседнало там), за да постигнете напредък и промените да започнат да се чувстват по-естествени. Практика.

За мен откривам, че имам някои лоши навици, останали от детството. Това става по-очевидно, тъй като живея с партньор за първи път. Глупаво е да имаш тези навици и просто реших, че съм приключила с тях. Изхвърлете парчета от мен, които вече не е нужно да са там.

Така че, тъй като всъщност не съм сутрешен човек, ще тренирам да се подпирам, вместо да избягвам хората сутрин. Когато и ако малките неща стигнат до мен, ще практикувам да поемам дълбоко дъх, преди да реагирам. Ще се опитам да си спомня, че живеем в гигантски космос с по-важни неща, които се случват и тези „малки неща“ не трябва да ме притесняват повече, отколкото им позволявам. Наздраве нататък и нагоре!

Благодаря ви за четенето. ❤