5 бори всички предприемачи лице и как да го преодолеят

Здравей, казвам се Жасмин С. Родос AKA The Pretty Plug. Вдъхновявам, мотивирам и обучавам жените да #walkbyfaith & #launchyourgold в интернет. Специализиран съм в създаването на маркетингови стратегии за марките и собствениците на фирми за увеличаване на експозицията им в интернет. Нищо не се случва, докато не стартирате златото си (книга, блог, канал в youtube, подкаст, идея, технологично приложение или общност). Вие сте общият знаменател.

Вече минаха 90 дни, откакто започнах пълен работен ден по предприемачество, но създавам съдържание и изграждам платформата си като Pretty Plug от 2015 г. Всичко започна от последователно ходене по вяра в социалните медии, което ме доведе до пълно работно време предприемачеството.

Разговарям с много жени и мъже, които имат страхотни идеи, но всички те имат едни и същи пет предизвикателства, които трябва да бъдат преодолени с времето. Посочих ги по-долу, тъй като трябваше да ги преодолея и в моето пътуване. Моля, оставете ми коментар и ръкопляскайте, ако ви хареса това четене. Ако съм пропуснал нещо, уведомете и аз. Ще го използвам за вдъхновение за следващата си статия.

1. Утвърждаване на вашата идея

Още от училище ни научиха, че получаваме „А“, когато преминем тест с дадени правила и насоки от нашите учители. Учителят знаеше информацията, която просто трябваше да демонстрира, че я разбираме въз основа на тестовете, които взехме. При изграждането на марка или бизнес тези правила вече не се прилагат. Не получавате „А“, когато имате страхотна идея или визия, с която искате да се ангажирате. Всъщност, ако светът може да даде оценка „С“, което означава, че не можем да видим как ще работи тази идея, но късмет. След като съобщим на приятелите и семейството си за идеята и получим оценката си „C“, ние започваме да губим единственото нещо, което винаги сме имали, което е валидиране. Вашата идея е валидна, но към момента вие сте единственият, който може да я „C“. Четох „Избери“ от Райън Левеск, който е изпълнителен директор на ASK Method® Company и това промени живота ми. Можете да утвърдите собствените си идеи, като отговорите на следните въпроси:

Какво обичаш да правиш повече от всичко друго на света? (Определете какво е.)
Подхожда ли на вашата личност и силни страни?
Бихте ли могли да го направите през следващите пет години?
Бихте ли умряли за това?

Истината ми беше казана, че отговорът ми на всички тези въпроси беше #WALKBYFAITH. Прекарах дни в апартамента си в Ню Йорк, опитвайки се да разбера как да напусна работата си и да получа доходи. Прекарах време да се обаждам на хората и да питам другите какво да правя, което би ми донесло повече щастие. Въпреки това, аз имах своя отговор през цялото време. Просто ми липсваше „валидирането“ на идеята ми. Веднъж се уверих в „това“. Поех скока на вярата и сега получавам своето „С“ от всички останали около мен. Много хора мислят, че съм напълно луд, че напуснах шестцифрената си работа в Ню Йорк. Не мога да кажа, че всеки ден се чувствам валидиран или напълно уверен в избора си. Но аз съм много уверен, като знам, че чувствата ми не са факт. Моят, той е привързан към това кой съм и ще продължа да го разкривам малко по малко в моя маратон на земята.

2. Постоянство

Усвоих последователност, докато работех на моите 9–5 на Уолстрийт. Отне ми много време, като три години, за да открия ЕДНО нещо, което бих могъл да правя всяка седмица без извинения. През 2015 г. започнах със Snapchat и движах краката си с думите #walkbyfaith на екрана и го правех всеки ден. Но това според мен беше просто. Отне ми пет секунди от деня, за да се ангажирам да създам това ходене за себе си.

Създаването на съдържание и да сте супер последователни беше предизвикателството. Започнах да правя блог, не бях последователен. Стартирах Youtube канал - не беше последователен. Завърших колежа и шест месеца минах там, където се чувствах напълно празна, без да правя нещо, което имаше #walkbyfaith в центъра. Тогава научих за #podcasting. Бих могъл да интервюирам всеки, навсякъде и да създавам съдържанието седмично със маркетинг в социалните медии, за да популяризирам шоуто. Намерих едно нещо и държах на това.

Имаше моменти, в които не си почивах много. Имаше моменти, в които ми липсваха ястия. Имаше моменти, когато закъснях за работа, тъй като моят епизод не се качи правилно. Но нямаше нищо по-пълноценно от това да жертвам моята енергия, време и усилия да разкажа историите на християнските предприемачи, които се доверяват на Бог със своята история на успеха. Позволете ми да включите подкаста си тук. Това ми достави радост и знаех, че искам да го направя още по-голям от подкаст до шоу, но всеки трябва да започне отнякъде.

Какво е твоето нещо?

• Обичате ли да говорите? Опитайте Podcasting.
  • Обичате ли да пишете? Опитайте Blogging.
  • Обичате ли да говорите и да правите видеоклипове? Опитайте да създадете IGTV видеоклипове, след което преминете към YouTube.
  • Харесвате ли да изграждате общности? Пробвайте месечни брънчове или срещи.

Каквото и да е вашето нещо, опитайте го за 90 дни. Не се бийте, ако не се залепи веднага. Това е красотата на процеса. Не забравяйте, че сте утвърдили тази идея, дайте си милостта да я видите.

3. Управление на времето

На всички ни се дава двадесет и четири часа на ден. До този момент не мисля, че технологията е създала нов хак за времето ни, освен че още по-трудно за нас да останем фокусирани за даден период от време. В колежа започнах да усвоявам времето си. Ако не беше в календара ми, не го правех. Може да изглежда зле, но това ме прави толкова щастлив да знам, че всички дейности, които планирам извън нещата, които най-много ценя, са планирани и имат време / място. Използвам календара на google, листовете в Google и мобилния си телефон, за да ме държа на място. #techlover

Наскоро се ожених, така че сега времето ми е още по-важно, защото го споделям с друго човешко същество, което има нужда от него, мен. хаха. (Наистина се засмях, докато писах това.) Създадох този лист за ексел, който ми помага да изброя дейностите си и да ги поставя във времеви интервали, така че да изпълнявам според моя конкретен график. След това го преобразувам в моя google календар и се придържам към него, без извинения. Ако нещо не работи, продължавам да работя в него, докато не залепне.

Обърнете внимание. Прекрасно ръководство за вас е да изброите дейностите си и да дадете приоритет на това, което има смисъл за вас. Аз също наставник и треньор жени в клуба на моя златен член седмично, за да ги следи с техните цели. Вижте го тук, ако се интересувате. Получавате 10% отстъпка от първия си месец, когато използвате кода: GOGMC.

4. Поддръжка

Ако сте предприемач или създател на съдържание, знаете, че това е едно от основните неща, с които всеки се сблъсква. Поддържа. Или го имаш, или го нямаш. Брендън Бъркърд всъщност написа тази надпис и не можах да се съглася повече. Вашите мечти и бизнес няма да бъдат разбрани от повечето. Ето защо трябва да се обграждате с съмишленици, които могат да ви подкрепят. Повечето от тях ще бъдат на конференции. Миналата седмица написах публикация в топ 10, които трябва да проверите за 2020 г. Знам, че на тези конференции ще започнете да намирате своето племе. Без значение от вашия вкус, има един за вас. Просто трябва да сте смели, да се свържете с мрежата и да ги намерите. Не сте сами, всички преди сме били група за един човек. То ще дойде. Не се обезсърчавайте.

Бог ще ви изпрати вашата подкрепа и хората, предназначени да ви помогнат да изградите вашата мисия.

Вижте тази статия тук.

5. Страх

Последната борба е страхът. По дефиниция Страхът е емоция, предизвикана от възприемана опасност или заплаха, която причинява физиологични промени и в крайна сметка поведенчески промени, като бягане, укриване или замръзване от възприемани травматични събития.

Бях изключително уплашен преди да напусна работата си. Изключително се страхувах да обичам и да имам успешна връзка. Все още работя върху преодоляването на страха, съмненията и цялостното мислене, за да продължа да напредвам всеки ден. Страхът ще ви накара да се почувствате като в затворна клетка на собственото си тяло. Може да не успеете да станете и да процъфтявате поради страх. Може да не успеете да се качите на жената / мъжа поради страх. Може да не започнете този блог, книга или подкаст поради страх. Но трябва да признаете откъде идва и кои предмети за действие ще предприемете, за да преодолеете този страх.

Добрата новина е, че напуснах работата си. Това беше най-трудното нещо, което съм правил в живота си.

Страхотната новина е, че се ожених за 24 часа за моя най-добър приятел. Включете ние имаме YouTube канал.

Още по-добрата новина е, че още не съм се отказал.

Избирам да се преборя със страха си с ВЯРА. Това е моята марка, която започнах случайно, трябва да кажа и ще се боря за всеки да живее живота, който обича, като избере вяра. Просто трябва да бъда водач и свидетел на пътя, по който вървя. Знам, че ако той го направи за мен, той определено ще го направи вместо вас. #WALKBYFAITH

Моля се за теб, Жасмин | Хубавата тапа

PS Чувствайте се свободни да ми чукате @__theprettyplug или dm ме в IG @jastheprettyplug, ако имате въпроси. Ако ви харесва това, което четете, Дайте ми няколко клапса, за да поддържам повече съдържание, идващо на вашия път.

PSS Можете също така да се абонирате и да дарите на Walk By Faith Podcast, който е подкаст №1, който ви носи мотивация, образование и вдъхновение от базирани на вяра предприемачи всяка сряда. Предлага се във всички ваши любими подкаст стрийминг платформи.