5 СЪВЕТИ ЗА КАК ДА СЕ ПРОДАВАМЕ ПРОДУКТИВНО ПРИ СОЦИАЛНО ОТДЪЛЖЕНИЕ:

Светът, какъвто го познаваме, е в несигурно състояние и в пропастта на бедствието. COVID-19 е злодейът, който никой от нас не може да види, но чиито ефекти може да почувстваме всички ние. Правителствата по целия свят призоваха хората да стоят вкъщи, за да се предпазят от инфекция и да пазят нашите близки. Като такива има такива, които имат щастието да са успели да запазят работата си и са били помолени да работят от вкъщи. Работата от дома звучи лесно и забавно на теория, но в действителност това е тест за дисциплина и самоконтрол. Работя от вкъщи в голяма част от живота си в зряла възраст и през годините придобих някои съвети, които да ми помогнат да повиша продуктивността си и най-важното - за да не се побъркам.

1. Създайте работно пространство

В зависимост от това колко пространство работите, определете място в стаята или хола си, където всяка сутрин ще се настройвате за работа. Това ще ви помогне да създадете усещане за ред и ще ви позволи да влезете в онова главно пространство, в което влизате, когато седите на бюрото си на работа всяка сутрин. Не трябва да е различна стая или дори голямо пространство, а просто зона, която вече можете да свържете с работата. Смешно е как работи умът, ще откриете, че ще започнете да свързвате това пространство с работата и влизането във фокус ще става по-лесно с течение на дните.

2. Организиране, организиране, организиране

Важно е да планирате как възнамерявате да прекарате дните си. Аз лично намирам, че планирането на седмицата ми в неделя работи ефективно за мен. Някои предпочитат да планират ежедневно вечер. Има толкова много разсейвания, които работят от дома; може да е от децата ви, да скучаете от скука, да ядете скука, скуката Netflix и безброй други неща. Всичко се връща към създаването на някакъв ред, който от своя страна ви дава усещане за цел, особено в такива несигурни времена. График на вашите почивки и други неработещи задачи, ако това помогне, можете да планирате толкова свободно или толкова плътно, колкото искате, няма начин да го направите.

3. Журнализиране

Журналистиката е толкова важна практика. Той ви помага да сте заземен и ви помага да запомните какво е важно и нещата, за които да бъдете благодарни. Ако не сте голям почитател на това да опишете мислите си, препоръчвам да опитате петминутния дневник. Буквално ще ви отнеме пет минути. Като алтернатива, просто отделете няколко минути, когато се събудите, за да помислите за нещата, за които сте благодарни, за това, което бихте искали да постигнете за деня, и някои ежедневни утвърждения, които да помогнат да започнете деня си в положителен начин на мислене. Вечер, когато го преживявате, това ще ви помогне да намерите парченцата от деня си, които си струва да се оцените, особено ако сте имали лош.

4. Упражнение

Тъй като всички ние ще бъдем заключени на закрито, е важно да останете активни и да продължите да се движите. Има много прости упражнения онлайн, които можете да намерите ежедневно. Предпочитам да си правя сутрин. Той изтича ендорфините и наистина ви дава енергия, за да започнете деня си по положителен начин. И по-важното е, че спомага за намаляване на тревожността и стреса, защото истината е, че повечето от нас нямат представа как да се справят с пандемия от такъв мащаб емоционално. Трябва да опитаме и да управляваме стреса и безпокойството си за собственото спокойствие и да избягваме развитието на други здравословни усложнения.

5. Почивка

И накрая, не се страхувайте да си почивате от време на време. Това са неизследвани води и всички ние трябва да се отнасяме с малко повече доброта и малко повече търпение. Заспивайте, започнете деня си с час по-късно, отколкото обикновено, дрямете, когато имате нужда. Няма нищо лошо в това да отделите момент за самообслужване, каквато и да е форма, която идва за вас.

Стойте си у дома, измийте ръцете си и се погрижете за себе си и ме уведомете какви други съвети използвате, за да останете продуктивни.