Снимка от Андре Хънтър

5 начина да празнуваме как да живеем - от загуба

уелнес стекове: изпълнителен директор / перспектива / емоции / щастие

„Животът и смъртта са една нишка, една и съща линия, гледана от различни страни.“ Лао Дзъ

Получих телефонно обаждане, че брат ми се разболя и беше подложен на операция, за да спася живота му. Имаше мозъчен тумор с големина на топка за голф в лявата част на мозъка, която се опитваха да премахнат. Бях на хиляди километри и изобщо не ми помогна, а за надежда и молитва.

Едва ли бих могъл да бъда по-полезен, ако и аз чаках в болницата. От ден на ден черпя това чувство на безпомощност. Това усещане за живот минава, без да може да държи ръка нагоре, за да промени посоката си или да я накара да се забави.

Беше твърде рано да го загубя. Повтарях си, тъй като се опитвах да живея възможно най-добре там, където бях. Той преживя операцията същата вечер. Той дори успя още няколко години да се бори с рака. Десет дни преди 48-ия си рожден ден той премина от света. Той остави след себе си жена и две малки деца, които все още учат радостите от това да имат баща.

„Смъртта не е нещо, което преодоляваш. Това е разрушаването, което излага живота на преди и след пропаст и всичко, което можеш да направиш, е да се опиташ да съществуваш възможно най-добре след това. “ Лили Греъм

Избрах да отпразнувам живота му, както и да скърбя за загубата си. Той живее в много спомени, някои смешни, други луди. Но най-вече се съсредоточавам върху светлината, която той внесе в живота на хората, които го познаваха. Той живял щастлив живот и прекарвал по-голямата част от него усмихнат или карайки някой друг да се усмихва. Неговото преминаване отвори очите ми за някои от важните неща в живота. Така че вместо да гледам как животът минава като бърз влак, аз съм нетърпелив да бъда на него, като се водя на живота си.

Опитах се да адаптирам неговата философия за живеене в пет идеи. Това ми помогна да продължа да празнувам живота му и да внеса част от него в моя.

Живей бавно

Не мога да контролирам къде пътува влакът, нито скоростта му, нито хората, които се возят с мен. Но аз имам контрол върху това какво и как се чувствам. Моите чувства и емоции генерирам от информацията, която получавам от сетивата си. Разбрах, че имам избор да се кача или на бързия, или на бавния влак. Бавният спира на всички гари и тръгва по живописния маршрут.

"Усмихвайте се, дишайте и вървете бавно." Thich Nhat Hanh

Забелязах, че има много повече от живота, отколкото бих пропуснал иначе, ако бях по-търпелив. Нещата все още се правят и аз съм не по-малко продуктивен или целенасочен от преди. Не искам да минавам час в деня, без да го преживея.

Хората ще преминават и излизат от живота ми през цялото време. Ако живея твърде бързо, ще пропусна съкровището да се свържа с тях. Ще ми липсват съкровищата на живот.

Мечта за деня и действие

Не мечтайте. Това е спор в две думи точно там. Но ето предупреждението, не мечтайте, ако не предприемете еднодневни действия, за да се придвижите към него. Безсмислено е да произвеждате мечти от техникар, готови за Холивуд, освен ако не направите нещо по въпроса. Можете да насочите идеята към някого, да напишете сценарий или книга или дори да опитате да я направите сами. Но ако имам мечта, ще направя всичко възможно да я придвижа напред всеки ден.

„Животът е пълен с красота. Забележете. Забележете пчелата на пчела, малкото дете и усмихнатите лица. Подуши дъжда и усети вятъра. Живейте живота си с най-пълния потенциал и се борете за мечтите си. " Ашли Смит

Не става въпрос за успех или провал на съня, който ме мотивира. Това тласка мечтата напред към естественото й приключване без никакво съжаление.

Мога да мечтая големи и да правя малки стъпки, за да се опитам да го постигна, и мога да мечтая малки и да правя големи стъпки към него. Но това, което трябва да направя, е дневната и да го следя с ежедневните действия.

Направете го днес

Влакът ми може да изпита забавяне, това е добре. Все пак ще стигна до местоназначението си с добра бавна скорост. Ще изпитам много емоции и щастието ще бъде една от тях, която искам да чувствам често по време на пътуването.

„Животът е много кратък. Опитайте да се насладите на своето „сега“. Много хора мислят, че когато станат такива-и-такива, тогава ще бъдат щастливи. Аз лично не мисля, че е здравословно да отлагаш щастието си. Моето послание е: „Насладете се на момента.“ ”Адина Портър

Но отмяната на влака ми означава, че съм заседнал отстрани и гледам как животът минава отново. И това не е добре за мен или хората около мен. Научих се да не отблъсквам нещо, което сега трябва да направя, друг път. А това означава да не отменяме възможността да изживеем по-меката и лека страна на живота, заради това, което някои могат да разглеждат като по-сериозните в живота. Няма да отлагам времето със семейството си, да взема нов клиент или да правя допълнителни часове на работа. На всяка цена ще го направя днес.

Брат ми един ден играеше с децата си, а на следващия разговаряше с тях от болнично легло. Ето как мога да продължа да празнувам живота му и да го виждам като сървър като напомняне да живея моя (сега не по-късно).

Изпълнението не се натрупва

Колко неща притежавате? Докато не се преместиш вкъщи нямаш представа. Но след това идва ден, в който трябва да се боксирате и да се преместите някъде другаде. И тогава те удря. Откъде дойдоха всички тези неща?

Разбрах колко неща притежавам и бях шокиран. Не само количеството на нещата, които имах, но откъде идват всички пари, за да го купя. Сега отивам да слагам всеки предмет в дома си през фрезата. Ако не съм го използвал през последните 12 месеца, той се рециклира. Без изключения. И втората част на фрезата е, когато мисля да купя нещо. Питам дали стоката или услугата, която планирам да купя, е необходимост. Или да проуча дали мога да правя това, което искам, по някакъв друг начин, като например мога да взема назаем, да наема или да използвам съществуващи неща, за да свърша работата.

„Ако купя нещо ново - парче дрехи, вратовръзка, риза, костюм - нещо старо трябва да върви. Така избягвам препятствия, натъпкани килери и чекмеджета. Той поддържа нещата в баланс и наистина работи. " Мат Лауер

Не искам да нося излишен багаж по време на пътуването си. Той идва на скъпа цена във всички области на живота, от парите до околната среда. Така че правя неща, които са удовлетворяващи и удовлетворяващи в живота ми, а не само тук за возене за моя сметка.

Приятели и врагове

Тук най-много се различавах от брат си. Той беше приветлив човек и имаше много приятели, които носеше напред със себе си всяка година. Имаше шепа хора, които не му харесваха.

Нямам много приятели и не харесвам много повече хора, които харесвам. Съдете ме, както щете.

Но по-късно в живота си той стана по-горчив и негодуваше за много повече хора, отколкото мога да изброя на няколко страници формат А4. Приложих ги към болестта му и лекарствата, които приемаше. Личността му се промени за една нощ.

„Възмущението е като пиене на отрова и чакане на другия човек да умре.“ Свети Августин

Единственото, което сега се откроява е колко нещастен го накара да се почувства. Горчивината и негодуването нанесоха много повече болка, която химиотерапията някога можеше. Това ядеше от неговата доброта и щастие, докато в последните дни от живота си, където той не приличаше на човека, когото всички познавахме. В тялото му имаше самозванец, брат ми отдавна беше отишъл.

Това е проста, но мощна идея. Не притежавам обиди. Не съм горчив или негодуващ към никого. Виждал съм болката и разрушенията, които могат да нанесат на някого и хората около тях. Ако имам проблем или проблем с някой, когото не мога да поправя, ще ги премахна от живота си. Но аз също ще им простя и себе си за включените чувства и емоции, а след това ще продължа да желая и да се моля за продължаващото им благополучие.