5 Проблеми с писането и как да ги разрешим

Всички сме били там. Вярвай ми. Но днес всичко може да се реши с толкова малко натискане на бутон на клавиатура.

Практиката прави перфектни

Писането е, също като рисуването, умение, което може да се практикува. Мнозина не го наблюдават по този начин, но ако погледнете само написаното преди няколко години и го сравните с най-новите си писания, ще забележите огромна разлика.

Не трябва да се направи много, за да подобрите уменията си за писане, но да пишете повече. Това е като да спортувате - колкото повече използвате тялото си, толкова по-добри резултати ще имате.

СЪЩО ЧЕТЕТЕ: 2 неща, които трябва да направите, преди да седнете да пишете

Това продължава и за продължителността на времето, прекарано в писмените сесии. В началото вероятно няма да можете да седнете и пишете с часове, но след известно време ще забележите, че ще отделите повече време за това.

Ще можете да пишете по-дълго, защото умът ви ще свикне да формира изречения в по-дълги периоди, без да се уморява. Ползата - колкото повече пишете, толкова по-добри ще станат изреченията.

Друго, което трябва да направите, е да прочетете повече. Четейки произведения на други хора ние идентифицираме какво бихме искали да приложим към нашите романи и го накисваме, за да го използваме по-късно.

Редактирането е уморително

Но това е и най-добрият начин да усъвършенствате уменията си и да научите ума си какво искате да коригирате в бъдеще. Има много инструменти, които ще ви помогнат да редактирате романа си там, всичко, което трябва да направите, е да ги google.

Обичам да редактирам работата си, защото това е специфична практика за търсене на най-добрата дума, която оформя значението на изречението по начина, по който ми харесва. Виждайки как се промени първият ми проект, мога да прогресирам в бъдещето си.

Ако ви е трудно да намерите време за редактиране на нещата си, потърсете редактор, който може да ви помогне.

Бета-читателите могат да ви дадат съществена представа за това, което също може да бъде променено.

Може да е скъпо, но понякога си заслужава. Просто не забравяйте да прочетете редактирането им и се опитайте да разберете какво са променили.

Ще мразите мнението на хората

И това е напълно оправдано! Нашите книги са като нашите бебета - инвестирахме много време и болка в „отглеждането им“, но тук идва приятел, който не го харесва.

… „Трябваше да убиеш Х.“

... "Не, не го намерих достоен за това."

... "Защо бихте го написали така?"

* Чете половината от книгата * „Не ми казвай, че той е убиецът?“

Понякога хората ще ви накарат да съжалявате за написаното.

Но трябва да ги оставите да го прочетат просто заради побеждаването на безпокойството.

Все пак не намирам нищо по-дразнещо от писателите, които се опитват да задоволят цялата си публика.

Осъзнайте, че не можете да направите това, тъй като някъде там, винаги ще има човек, който няма да хареса част от вашия роман или едно от вашите стихотворения. Но помислете за това така - може да ви помогне да израснете извън зоната си на комфорт.

Точно както не поставяте героите си в сладка среда, където те не могат да се развиват, животът не го прави и за вас.

И с растежа си, умението ви за писане расте.

Не забравяйте да си направите почивка: Написване на мемове

Издателите ще ви отхвърлят

Това е трудно, защото директно те кара да мислиш, че не си достатъчно добър.

Вие сте, те просто не са подходящият за вас издател.

Приех този начин на мислене отдавна. Ако не се случи, не го насилвам или не съжалявам. Това е за моето най-голямо благо.

СЪЩО ПРОЧЕТЕТЕ: 51 Утвърждения за автори и използване на закон за привличане, за да получите по-добри резултати при писане

Знам, че да видиш книгата си на печат е сбъдната мечта, но погледни на това по този начин - например, ако издателят, с когото искаш да отидеш, има слаб маркетинг, книгата ти никога няма да изплува на повърхността.

Понякога е най-добре да тръгнете по път на самостоятелно публикуване. Там има много платформи, които няма да ви съдят за вашите писания или ще ви откажат ръкописа ви. Всичко, което трябва да направите, е да натиснете бутон и сте готови.

Amazon дори предлага печат при поискване, така че ще имате възможност да отпечатате книгата си!

Най-важното е, че вашата книга получава видимост. Което ни довежда до най-лошата част:

Вероятно ще трябва да пускате на пазара книгата си самостоятелно

Пазарът на самоиздаване е наситен с автори. Така че ще трябва да направите всичко необходимо, за да покажете, че сте достатъчно добър, за да бъдете забелязан. Има няколко стъпки, които можете да предприемете, за да пуснете правилно пазара на книгата си.

Можем да разделим това на две фази:

Преди да излезе книгата ви:

• Организирайте стартиране на книга. По този начин подготвяте хората за това, което идва.
  • Свържете се с блогъри, желаещи да ви популяризират. Блогът е най-добрият начин за популяризиране на продукт в наши дни, така че е най-добре да намерите някого, дори и да трябва да платите, да напише публикация в блога за вашата книга, както ме намери Роналд, и аз с удоволствие показах подкрепата си. Той плати само 10 долара за промоцията си.
  • Помолете семейството и приятелите си да разпространяват думата.
  • Но не забравяйте предварително да настроите социалните си медии.

След като книгата ви стартира, уверете се, че я популяризирате още повече.

• Използвайте платени реклами за социалните си медии, за да привлечете повече последователи. Сега, когато книгата ви е навън, те ще имат причина да ви последват.
  • Организирайте промоции и раздавания на книги на живо.

Тъй като маркетингът на книги може да стане зашеметяващ, скоро ще напиша задълбочен пост за това как можете да пускате на пазара вашата книга. След като разберете, че не е толкова трудно, всичко, което трябва да направите, е да започнете.

Коя беше най-лошата част от твоето писане? За мен определено редактирането отнема най-много време.

Вижте страницата „Създатели“. Ако искате да бъдете представен като автор (безплатно е), прочетете повече и попълнете този формуляр.

Вижте вдъхновението на Wise merch на Teespring. Всяка седмица се добавят нови артикули.

Вижте моите концерти на Fiverr, само за 10 долара можете да накарате книгата си да бъде популяризирана в постоянна публикация в блога и социалните мрежи, като Camooni и Pinterest, или можете да получите дизайн на корицата си. Отворен съм за сделки и поръчки по поръчка!

Socials:

Facebook

среда

кикотене

Pinterest

YouTube

Мощна мрежа

Linkedin

#writingtips #ideas #writingideas #muse #inspiration #love #writing #authors #writers #novel #books #ebooks #literature #creativewriting #reviewsbythebanks #writinginspirationprompts #storytelling #storytellingideas #writinginspiration #writwriting #writing #bookmarks #booksкари #writingtips #books #writerslife #writinglife #writersworkshop