[7-дневно предизвикателство] стъпка по стъпка Как да удвоите вашата дисциплина

Моите приятели и клиенти отдавна ме наричат ​​„Най-дисциплинираният човек в света.“

Но, колкото моето его иска да приеме това заглавие, истината е ... Аз не съм най-дисциплинираният човек в света (или дори моя град!).

Оставен на собствените си устройства, щях да прекарам дните си, пълняйки лицето си с шоколадова торта, чукайки Red Bulls и гледам футбол, докато очите ми не се зачервят.

Но в ранните си 20-те години разбрах, че искам успех, изпълнение и свобода повече, отколкото искам шоколадова торта или енергийни напитки.

Затова взех решение да направя всичко необходимо, за да изкореня мързеливите си и недисциплинирани тенденции и да изградя живота, който искам.

И мога да кажа без резерви, че това беше най-важното решение, което някога съм взел.

Но ето нещо ...

Въпреки това, което сте чули от други гурута и „експерти“, дисциплината не е необходимо да бъде твърда! И не са необходими години съсредоточени усилия, за да станете по-дисциплинирани, отколкото сте днес.

Всъщност, ако следвате правилната стратегия, можете да удвоите дисциплината си за 7 дни или по-малко.

И днес ще ви дам един прост, но противодействащ „обучителен лагер за дисциплина“, който ще ви помогне да станете по-дисциплинирани тази седмица.

Ден първи: Дайте обещание на себе си и го спазвайте

Дисциплината е преди всичко за почтеността. Става въпрос за правенето на нещата, за които си казвате, че ще правите, защото сте казали, че ще ги направите.

Така че първото нещо, което ще направите тази седмица, е да дадете обещание на себе си и да го спазите.

Помислете за тази сутрин, когато се събудихте. Кое беше първото нещо, което направи? Кое е едно малко действие, което би те накарало да се почувстваш по-добре как започна днес?

Пие ли голяма чаша вода с изцеждане на лимон? Правите някакви леки калистеники? НЕ проверявате своя имейл или социални медии? Да пишеш бележка на благодарност на съпруга / съпругата си? Използвайки моето „Сутрешно чудо на момче от момче“ и веднага да работя?

Каквото и да е, изберете ЕДНО малко нещо, което ще направи сутрините ви по-добри и направете обещание на себе си в момента, в който ще го спазвате утре, независимо какво.

Когато давате и спазвате това обещание, това е като да събориш пословичните домино в живота си.

Да речем, че си поставил за цел да не натиснеш бутона за отлагане, защото когато го правиш, имаш чувството, че вече си загубил. Вие сте назад, преди дори да започнете.

Когато изгубите първото нещо сутрин, това е ефект на домино и това смазва деня ви. Но ако победите бутона за отлагане и се събудите ... печелите и получавате незабавна победа.

Това е от ключово значение да промените навиците си и да станете по-дисциплинирани. Когато получите победа първо нещо сутрин, вие изграждате незабавен инерция в деня си. Това ви дава мотивация да се върнете отново по-силни, да останете на път и да имате още един страхотен ден утре.

Затова направете обещание на себе си в момента.

Спазвайте това обещание утре сутрин.

И това е ВСИЧКО, което трябва да направите за първия ден.

Втори ден: Антидисциплинарният подход

Когато повечето хора чуят за предизвикателство за дисциплина от седем дни, те си въобразяват, че ще им се наложи да правят студени душове, да бягат на 3 мили при ледения дъжд, да се събудят в 5 часа сутринта и да разбиват големи тежести с часове наред ... което точно поради това повечето предизвикателства пред дисциплината се провалят.

Не можеш да живееш живота си в трудни предизвикателства през цялото време. Професионалистите не са в режим на плейоф през цялото време и вие не можете да бъдете един от двамата.

Така че вместо да ви създавам натрапчиво предизвикателство, което е еднопосочен път към изгарянето, насърчавам ви да се съсредоточите върху дисциплината чрез изваждане.

Погледнете живота си и помислете за разсейванията, които ви задържат.

Бутонът за отлагане ли е? Ранна сутрин социалните медии? $ 10 / час задачи, които не служат на вас или на вашите големи цели?

Какво е ЕДНО нещо, което можете да премахнете от живота си днес, за да улесните дисциплината?

Както казах, оставен на собствените си устройства, съм невероятно недисциплиниран.

Ето защо съм безмилостен в премахването, автоматизацията и делегирането на изкушения и разсейвания.

Когато исках да спра да пия, извадих алкохола от дома си, спрях да ходя по барове и „се разделих“ с приятелите си за пиене.

Когато исках да победя моята пристрастеност в Instagram, наех нов член на екипа, който да качи сутрешните си истории и да ме избягва от дупката в социалните медии.

Когато исках да се справя повече и да напиша първата си книга, спрях да се съгласявам на ранни сутрешни телефонни обаждания, които разреждаха фокуса ми и ме разсейваха от най-важната ми работа.

Знаех, че не мога да бъда дисциплиниран в среда, която не ми служи.

И вие не можете.

За да бъдете ПОВЕЧЕ дисциплинирани, започнете с изваждане на онова, което не работи, вместо да се опитвате да използвате волята, за да го направите.

Определете пречките по пътя си и ги премахнете.

Извадете само ЕДНО нещо от живота си днес, което ви прави по-малко дисциплинирани и ще бъдете изумени от ефекта на доминото, което създава в живота ви.

Ден 3: Започнете да се събуждате 5 минути по-рано

Всеки иска да се събуди по-рано. Но 99% от населението се опитва да направи всичко погрешно.

Може би сте правили това преди и сте казали нещо като ...

„В момента ставам в 7 часа, но ще скоча на борда до 5 часа сутринта. утре! "

Как се получи това за вас? Ако сте като повечето хора, сте го направили за един ден, може би два ... но след това, изтощение настъпи и вие открихте, че удряте до хлътване до далеч от 7 часа сутринта.

Затова тази седмица ви предизвиквам да опитате различен подход.

Каквото и да се събуждате в момента и каквото и да искате да се събудите, ангажирайте се да се събуждате само 5 минути по-рано всеки ден през останалата част от седмицата.

Това е. Не 30… не 15… 5 минути.

Ако правите това всяка седмица през цялата година, можете да се събудите повече от 4 часа по-рано, отколкото в момента.

И най-добрата част? Едва ли ще го забележите, както се случва.

Ден 4: Хвърляне на "енергийните изкушения"

На четвъртия ден от предизвикателството си „Удвоете вашата дисциплина“ ще направите нещо подобно на втория ден, но с лек обрат.

Вместо да се съсредоточите върху разсейванията в живота си (неща като социални медии, бутона за отлагане или административни задачи), вие ще премахнете „енергийните“ изкушения, които ви задържат от това да сте най-доброто си себе си.

Слушам…

Дисциплината е повече от всичко друго за енергията.

Когато сте лишени от сън, пияни, високи или гладни ... когато енергийните ви нива не ви обслужват ... е много по-трудно да спазвате обещанията си и да поддържате дисциплина.

Само помислете за последния път, когато сте имали ужасна нощ на сън. Какви решения взехте от това ниско енергийно състояние?

Ядехте ли бързи храни, за да постигнете бърз удар с енергия? Chug кофеин, докато не се разтревожи и тревожи, просто да остане буден? Прекъснете работа рано, за да гледате Netflix или да играете любимата си видео игра?

За да бъдете дисциплинирани, трябва да защитите енергията си с живота си.

Затова днес искам да идентифицирате „енергийните изкушения“, които стоят на пътя ви.

Независимо дали става въпрос за алкохол (такъв, какъвто беше за мен), марихуана, захар, понички, цигари или сода ... хвърлете изкушението и премахнете „енергийния вампир“ от живота си.

Елиминирайки енергийните изкушения от живота си, не само ще бъдете по-малко склонни да се впуснете в негативния навик да ядете, пушите или да пиете неща, които не ви служат ... но ще улесните да бъдете дисциплинирани във всеки друг област от живота си, защото енергийното ви ниво ще бъде толкова високо.

Изберете едно изкушение и го хвърлете веднага. Обещавам, че резултатите ще ви изненадат.

Ден 5: Вземете обществена отчетност

Отчетността е тайна съставка за успех във всяка област от живота.

Да нарушите обещанието към себе си е сравнително лесно. Но да нарушиш обещание към някого, когото дълбоко не искаш да разочароваш? Това е трудно.

Така че, за ден пет от вашето едноседмично предизвикателство за дисциплина, искам да намерите в мрежата си някой, на когото се възхищавате, да посегнете и да споделите навиците, които се опитвате да направите или нарушите.

Помолете ги да ви държат отговорни за обещанията си и да поставите някакво последствие, за да гарантирате, че ще следвате.

За да направите тази стратегия още по-мощна, насърчавам ви да се ангажирате с обществената отчетност.

Ако бъдете отговорни пред никого, ще ви помогне да постигнете сериозни крачки, но когато имате обществена отчетност ... отключвате съвсем ново ниво на изпълнение.

Това може да означава да отидете на страницата ви във Facebook или в Instagram и да уведомите приятелите си за това, което правите.

Хостинг на ежедневно обаждане по Skype в 5 часа сутринта (като моя приятел Шарран Сриваца), за да се гарантира, че ще станете от леглото навреме.

Или да изпратите съобщение на петте си най-близки приятели и да им дадете разрешение публично да ви унижават (по обичан начин, разбира се), ако не успеете да го следвате.

Използвах тази стратегия в собствения си живот през 2011 г., когато реших да спра да псувам и мога да кажа без уговорки, че ако не бях направил публично решението си, до ден днешен бих се кълнал като моряк.

Когато кажете на света, че ще направите нещо, нямате друг избор, освен да го направите. Лицемерието е един от най-големите грехове, които можете да извършите и когато се възползвате от обществената отчетност, ще направите всичко по силите си, за да не сте лицемер.

Ден 6: Спрете да удряте бутона Snooze

Без значение колко време се събуждате до 6-ия ден, искам да се ангажирате днес ... никога повече да не натискате бутона за отлагане.

Това може да бъде комбинация от обещанието, което давате на себе си, изваждане на нещо негативно от живота си, ставане 5 минути по-рано и хвърляне на изкушението да си лягате твърде късно. Можете също така да уведомите света, че не натискате бутона за отлагане никъде.

Всички тези парчета заедно създават положително домино.

Допълнителните пет или десет минути сън, които получавате, когато натиснете бутона за отлагане, така или иначе не са висококачествени.

Всъщност това ви прави по-уморени, защото отново изпадате в цикъл на съня, за да го прекъснете пет минути по-късно.

Когато натиснете бутона за отлагане, вие се настройвате обратно за останалата част от деня.

Може би нямате време за закуска, така че спирате за мазен сладкиш във фоайето по време на работа. Настроението ви вече е разрушено, защото сте стресирани от бързане наоколо, за да започнете деня си навреме. Вашата по-малко продуктивна в работата, заради настроението ви и поради липсата на енергия.

Когато спрете да натискате бутона за отлагане, получавате незабавно първо спечелване на сутринта. Печелите време, за да работите върху това, което искате най-много, независимо дали изграждате бизнеса си, пишете книга или създавате нов курс. Можете да се включите в практиките за самообслужване, които знаете, че имате нужда. Можете да хапнете питателна закуска, може би да прекарате време със съпруга / съпругата и децата си и да излезете от вратата, без да хипервентилирате.

Повярвайте ми ... тази малка промяна ще ви помогне да постигнете огромни крачки в живота си. Просто го направете и гледайте как се случват положителните промени в живота ви.

Ден 7: Познайте себе си и къде искате да бъдете

Последната стъпка да станете по-дисциплинирани е да създадете пътна карта и визия за това кой искате да станете. Независимо дали това означава медитация, визуализация или създаване на табло за визия, уверете се, че имате ясна картина за това какво искате и къде искате да бъдете.

Когато всеки ден казвате на себе си, че искате да бъдете уважаван собственик на бизнес, най-продаван автор, щастливо женен, страхотен родител и някой, който е във форма, мозъкът ви ще се качи на борда.

Създавайки огромна яснота за това кой искате да бъдете, къде искате да отидете и как искате да живеете, ще направите дисциплината автоматична.

Когато имате ярка и завладяваща визия, която ви дърпа към правилните навици и съчетания, всичко останало става по-лесно.

Няма да ви се налага да мислите за поръчка на пица в късна нощ или гледане на друг епизод на милиарди. Ще знаете, че за да постигнете визията си и целите, които сте си поставили, трябва да се храните чисто, да си лягате навреме и да се събуждате рано, за да можете да атакувате деня си.

Когато имате голямата си визия на място, дисциплината вече не е нещо, което правите, това е част от това кой сте.

В момента искам да отделите малко време, за да разясните голямата си визия.

По-важното е, че искам да разберете какво трябва да се случи и какво ТРЯБВА да бъде вярно в живота ви, за да бъде постигната тази визия.

Ако настроите визията да загуби 20 килограма телесни мазнини и да имате видим абс до лятото, знаете, че яденето на 2 чийзбургери и пиенето на 3 кръгли бири няма да ви доведе до зрението ви ... така че дори няма да се налага да помисли за това.

Всеки път ще правите правилните неща, защото визията ви е толкова мощна, че ви принуждава да правите правилните неща.

заключение

Това предизвикателство може да е просто ... но работи.

Да станете по-дисциплинирани се състои в изграждането на целостта и натрупването на малки печалби, за да можете да изградите инерция и да направите успеха автоматичен.

И ако ще предприемете действия по това 7-дневно предизвикателство, ще сте на път да се превърнете в неудържимо дисциплинирания Оператор, който винаги сте искали да бъдете.

Опитайте и ме уведомете за вашите резултати в коментарите по-долу.

И ако искате моята помощ ...

Да станете по-дисциплинирани ... да получите яснота върху голямата си визия ... премахване на изкушенията ... и изграждане на мисълта на вашия оператор

Остават няколко петна в треньорската ми програма за проучване на случаи за ускоряване на милионери за Q1.

За да се класирате, трябва да контролирате собствения си доход (или притежавате бизнес, или сте самостоятелно заети), да направите поне 6-цифри и да сте готови да вършите работата, да слушате критики и да предприемете масови действия по стратегиите I Ще споделя с вас.

Ако това ви звучи като вас и сте готови да направите скока към 7-цифри през 2020 г., или ме изпратете в Instagram, или изпратете имейл на [email protected] с темата: „Интересувам се.“

Разкажете ми малко за вашия бизнес, цели и предизвикателства и ще поговорим повече, за да видим дали сте подходящ за програмата