7 мениджъри обясняват как да получите повишение по време на работа

От Джес Комънс

Снимано от Киран Босуел

Уф, искането на повече пари на работа е кошмар, нали? Това е предизвикващо примирение, сигурно ще ви изпълни със съмнение и вероятно последното нещо, което искате да правите.

Статистиката ни подкрепя. Проучване от миналата година установи, че над половината жени никога не са договаряли заплатата си в сравнение с всеки четвърти мъж. И макар че не е несправедливо системата да изглежда сглобена в полза на онези по-уверени личности, които са достатъчно балообразни да питат (което идва много по-естествено за някои от нас, отколкото за други), това за съжаление е естеството на играта.

За да ви помогнем да постигнете напред, попитахме седем мениджъри какво търсят, когато служителите им идват при тях с молба за повече пари. Също така, какво не търсят?

„Най-доброто време е, когато започнете работата си.“

„Моят пастма ми даде няколко съвета, че съм следвал доста добре в кариерата си, а това е, че най-доброто ви време е, когато започнете работа - след като знаете, че ви искат. Така че изчакайте, докато ви го предложат и след това договорете опашката си. Това ви дава добър ефект, тъй като те вероятно са казали на другите, че някой е приет, а факторът за пренаемане не струва.

НО трябва да можете да оправдаете заявката си, ако бъдете попитани; и предварително знайте какво ще правите, ако не ви предложат рейза (напр. бъдете готови да се отдалечите / знайте колко ще приемете, преди да влезете). Също така: никога, никога не приемайте първа оферта. Не бях в състояние да преговарям за заплата по средата чрез роля, но вероятно бих събрал доказателства в подкрепа на работата на по-високо ниво и да им представя какви са очакванията; но отново мисля, че трябва да знаете какво бихте приели и какво ще направите, ако кажат „не“ - готови ли сте да тръгнете? Аз също не бих виждал проблем да говоря с мъже на моето ниво, за да им поискам заплатата, защото шансовете са добри, че биха били повече. Непрозрачните заплати са от полза само за работодателя. "

-Мелани

"Винаги преговаряйте - не питай, недей!"

„Като мениджър е наистина разочароващо, когато някой не договаря на етап оферта и след това се опитва да лобира за повишаване на заплащането в края на изпитателния срок или по-късно в края на проба. В офертата обикновено имам набор от заплати и предлагам най-отдолу през повечето време, но имам свобода на действие.

След това е дълъг процес да се предложи, обоснове и след това да преминете през комисии, за да го одобрите. Така че, ако не са направили нещо изключително или не съм имал показател за ролята, тъй като е под средното за сектора, така че мога да го оправдая, би било наистина трудно да се преодолее. Моралът на историята е винаги да преговаря; не питай, недей! FYI това е публичен сектор, така че обикновено е доста зададен по отношение на предлагането в дъното на степента и бюрокрацията. Може да е много по-лесно в частния сектор! ”

-Becca

„Донесете разписките.“

„Съвети за тези, които вече са на работа, а не тези, които са в етап на предлагане на нова: никога не сравнявайте себе си и не заплащайте с други хора. Носете разписките от вашата работа и защо заслужавате повече пари. Вероятно мениджърът ви трябва да получи увеличение на заплащането - те ще се нуждаят от доказателства, които да ви подкрепят. Помогнете им! ”

-Emma

"Времето е всичко."

„Уверявам се, че моят екип знае процеса, който мениджърите предприемат. Така обикновено фирмите определят бюджета за следващата година за заплати, преглеждайте комбинацията от нови роли и увеличенията на заплатите в текущите роли, които ще присъждат, и след това при вашия годишен преглед ви предоставят вашата заплата за следващата година. Ако влизате в годишния си преглед с искане за повече пари, вие сте твърде късно в процеса. Трябва да се позиционирате за увеличение, когато бюджетът се определя така, че да се считате за увеличение на заплащането. Времето е всичко. “

-Karina

"Избягвайте", но не съм имал повишаване на заплащането от три години ".

„Те трябва да бъдат топ изпълнител в екипа (ако не са, кажете им как да стигнат до там). Моля ги да ми представят ключовите неща, които биха изтъкнали относно това, което биха го заслужили, и да дадат честна обратна връзка за това колко непреодолимо е това. Помолете ги да разгледат възприетите високи постижения в бизнеса и да помислят какво правят, за да могат да бъдат емулирани. След това им кажете какъв е процесът и кога се случват прегледи за заплащане и задайте някои основни етапи, за да могат да работят. Или за промоции, ако те вече са на върха на скобата.

Грешки: „Не съм имал повишение на заплащането за три години“ аргументи от типа. За стандартните изпълнители или подценяващите това наистина не се измива. Обикновено като мениджър получавате бюджет, за който да работите - това винаги ще благоприятства повишения и бонуси за суперзвездите. "

-Rhea

„Говорете за бъдещето си във фирмата.“

„Като мениджър на ниско / средно ниво, ръководещ линията за младши персонал, ме питат да платя много, защото заплащането на младши начален етап винаги е боклук.

1) Не мислете за споменаване на други хора, които са с по-добри заплати и това е несправедливо (е много трудно да се изпълни, без да звучи затруднено, дори ако е несправедливо и вярно). Може да става дума и за външни фактори, като техният рекрутер, който се е извикал по-добре, който вашият линеен ръководител не може да контролира.

2) Говорете за стойността, която внасяте в процесите и как искате да продължите да правите това. Споменете бъдещето и вашата инвестиция в компанията и идеите, които имате за прогресия и бъдещето. Ако мисля, че някой е тук за дългосрочен план, вероятно ще работя по-усилено, за да им взема повече пари. Ако мисля, че те са незаинтересовани, вниманието ми ще отиде другаде поради натоварена работна среда.

3) Като ръководител на екипи / линейни ръководители добре познавам персонала си и знам тяхното представяне. Ако вашият мениджър не знае, задайте въпроса защо това може да е? Имах член на екипа, който беше добър, но никога не ме вкарваше, така че винаги мислех, че са лоши в общуването. При един преглед те успяха да ме докажат грешно и бях добре с това. Разберете, че може да не блокират промоция / повишаване на заплащането, ако това се случи, може да е отгоре. Често казвам на своите младежи да установят добра връзка и със старшия мениджмънт. По този начин, когато вляза да поискам преглед на заплащането за тях, те ще знаят кои са и ще се нуждаят от по-малко убедителни.

4) Ако отговорът е „не“, попитайте за очаквания за постигането му. Ако вашият мениджър не може да отговори, те трябва да свършат по-добра работа и процесите трябва да се променят.

5) Помислете за ценностите на вашата компания и погледнете над вас на типа хора, които са повишени или възнаградени. Може да не е правилният или вашият начин и звучи глупаво, но аз работя в малка компания и хората, които изминават допълнителната миля и се включват, винаги изглеждат добре, защото от това се нуждае компанията. Освен това приемете, че ако сте в компания, която е такава и че това не сте вие ​​(което също е добре), тогава може би винаги ще водите губеща битка и ще се наместите по-добре другаде. "

-Rachel

„Опитайте се да не се захващате за примка от емоции.“

„Като мениджър и като човек, който е станал по-добър в преговорите за повишаване на заплащането / договори, главно: не мислете, че това, което правите, не си струва да плащате!

Жените определено са на задния крак с тези неща (аз съм бил там!). Не пренебрегвам пристрастията на работното място, които трябва да бъдат разгледани на системно ниво, но това са няколко неща, които научих и намерих за полезно да използвам за отделния човек:

1. Бъдете експерт на пазара - как се представя вашият сектор, какви са възможностите, какви роли има вашият бизнес в този сектор? Какви са заплатите - питайте хора в роли, набиращи персонал, търговски печат, държавни статистики и т.н.

2. Копайте дълбоко в бизнеса. Разберете работата и дейността на бизнеса в контекста на пазара - какви големи печалби е имало, какъв оборот, каква печалба, къде е растежът? Какво е текучеството на персонала? Това дава усещане за нетната му стойност, къде най-много се нуждае от хората и колко е вероятно да плащат пазарни ставки.

3. Вашата заплата не е само отражение на вашето поведение, но и на начина, по който си сътрудничите. Автономните отборни играчи са ценни и колкото по-добри сте в това, толкова повече ще бъдете задържани. Каква е стойността на вашия отдел и как допринася за цялостния бизнес? Какво е постигнал отделът и как изиграхте роля в това? Какви са възможностите за промоция, ако има такива? Каква парична / бизнес / стратегическа разлика има екипът и по асоциация, който сте направили през изминалата година и какво ще правите.

4. Знайте своята стойност. Изравнете всичко с това, което предлагате, умения и опит, направете го осезаемо. Демонстрирайте това, което сте направили, но и въздействайте - ако можете да разберете паричната / тежката бизнес стойност, още по-добре (намерете съюзник на бизнес екипа!). ВИНАГИ се договарят във всеки един момент - да се присъединят към бизнес и да плащат повишения и т.н. Ако те искат за работата, те искат, а искането на това, което си струва от самото начало, поставя прецедент и също така избягва разочароващи пропуски по-надолу по линията.

5. Останете цел. Интересното е, че е по-лесно да се занимавате с работа, когато можете да бъдете по-малко емоционални, затова практикувайте да седнете и вижте какъв е, и бъдете наясно как реагирате при предизвикателство / празнуване и т.н. Независимо дали получавате повишение на заплащането няма нищо общо с вас лично и всичко това е свързано с това, което бизнесът е планирал (вижте точки по-горе). Не забравяйте, че оценките не винаги са пряко свързани с повишаването на заплатите, така че опитайте и се уверете, че разбирате целия процес предварително, както и възможностите за личностно израстване (задавайте въпроси). Опитайте се да не се захващате с вълна от емоции и започнете да се питате като девет пъти от 10, а не получаването на повишение на заплащането е всичко свързано с факта, че в бизнеса просто няма възможност и няма нищо общо ти.

6. Придържайте се към своите граници. Решете предварително какви са вашите граници и какъв е вашият флекс. Бъдете искрено подготвени да се отдалечите, ако това, което ви се предлага, не работи за вас. И аз бих предложил никога да не се съгласявате да останете, след като си тръгвате, тъй като да останете само за заплата, когато сте се регистрирали, вече никога не трае дълго.

7. Използвайте радикална честност. Опитайте и намерете начини да бъдете максимално отворени с линейния си мениджър по целия път, а не само в точките на разбиване. Това може да бъде повече предизвикателство, но ако можете, тогава получавате постоянна обратна връзка и създавате 360-градусов цикъл за обратна връзка, което означава, че ще имате по-добър усет за това, което е вероятно, ще помогнете да избегнете големи разочарования и предварително управление на ситуациите. Като мениджър предпочитам да знам какво има, така че да не ми се налага да създавам верижна реакция на пожар, ако изведнъж имам голям въпрос. Вместо това мога да започна да намирам хората, които ще ми трябват, за да дам на моя доклад най-добрия шанс да получат това, което искат. "

-Emily

Първоначално публикуван на https://www.refinery29.com.